Eesti sulgpallurid pääsesid Bulgaarias veerandfinaali

Priscilla Õmblus
Raul Must.
Raul Must. Foto: Andres Haabu

Eesti sulgpallurid Raul Must ja Karoliine Hõim pääsesid sulgpalli Euroopa karikaetapil Bulgaria Eurasia Openil veerandfinaali. Koha kaheksa parema hulgas tagas ka meespaar Mihkel Laanes ja Heiko Zoober.

Turniiril teise asetusega Must võttis esimeses ringis kindla võidu Türgi sportlase Emre Lale üle. Kohtumises pääsu eest veerandfinaali alistas Must bulgaarlase Peyo Boichinovi geimidega 3:1.

Must kohtub kolmapäeval peetavas veerandfinaalis samuti Bulgaaria esindaja Gergin Nedyalkoviga. Eesti esireketi jaoks on võistlus ühtlasi viimaseks ettevalmistavaks jõuprooviks enne järgmisel nädalal algavaid maailmameistrivõistlusi. Treener Mart Siliksaare sõnul on turniir oluline maailmameistrivõistluste eel vormi kontrollimiseks. «Saame sellelt turniirilt olulist tagasisidet senise ettevalmistuse kohta. Esimesed mängud näitasid, et Raul mängib tõusvas joones», ütles Siliksaar.

Naiste üksikmängus oli võidukas turniiritabelis seitsmenda paigutusega Karoliine Hõim. Esimene vastane prantslanna Yaelle Hoyaux võttis küll geimi võidu, kuid seejärel sai Hõim oma mängu käima ning võitis tulemusega 3:1. Kaheksandikfinaalis oli Hõim kindlalt üle Türgi esindajast Yaren Dolcust 3:0. Veerandfinaalis tuleb kokku minna tugeva bulgaarlanna Petya Nedelchevaga, kes hoiab maailma edetabelis 47. kohta.

Senise karjääri parima võistluste tegi veel juunioride klassi kuuluv Heiko Zoober. Kvalifikatsioonist alustanud Zoober edenes võitudega slovaki ja türgi sportlaste üle põhiturniirile. Esimeses ringis sai 18-aastane Eesti meistrivõistluste hõbemedalist jagu serblasest Ilja Pavlovicist. Esmakordselt täiskasvanute turniiril kuueteistkümne parima hulka jõudnud Zoober osutas visa vastupanu ka kaheksandikfinaalis bulgaarlasele Blagovest Kisyovile. Zooberist maailmaedetabelis pea seitsesada kohta kõrgemal paikneval bulgaarlane võitis tulemusega 3:1.

Meespaarismängus jõudis Heiko Zoober koos Mihkel Laanesega veerandfinaali. Teel kaheksa parema hulka võideti Türgi paar Murathan Eken ja Gokhan Zembilci.