Tänak: tulemus on parem, kui loota oskasime

Ott Tänak.

FOTO: Andre Lavadinho

Saksamaa MM-ralli viimasel päeval sõideti neli kiiruskatset. Drive DMACK meeskonna Ford Fiesta R5 autoga sõitvad Ott Tänak ja Raigo Mõlder alustasid Saksamaa MM-ralli kolmandat päeva WRC 2 klassi teiselt kohalt ja sellel kohal ralli ka lõpetasid. Heitlus oli pingeline kuni viimase katseni, kus selgus WRC 2 võitja.

Tänak ja Mõlder alustasid pühapäeva heas tempos, olles kahel esimesel katsel Pontus Tidemandi järel teised. Enne eelviimast katset kaotasid nad liider Julien Maurinile 24,3 sekundiga, kolmandaks tõusnud Tidemand oli Tänakust 12 sekundi kaugusel. Eelviimasel katsel lõhkus liider Maurin rehvi ja langes konkurentsist. Tänak tõusis liidriks ja edu katse võitnud Tidemandi ees oli kuus sekundit.

Viimasel katsel edestas Tidemand Tänakut 7,8 sekundiga ja tuli WRC 2 klassi võitjaks, edestades Tänakut 1,8 sekundiga. 

«Tänase päeva esimesed katsed olid märjad ja kohati porised, mis tegi olud keeruliseks. Saime nendes tingimustes hästi hakkama. Samade katsete teisel läbimisel olid need juba kuivad ja ega meil enam varu ei jäänud, sõitsime nii hästi, kui oskasime,» rääkis Tänak pärast rallit. «Puhta sõiduga oleks olnud keeruline teisele kohale tulla, kuid rallis võib juhtuda kõike. Meil oli probleemide vaba ralli, kõik sujus ja tulemus on kindlasti enam kui oskasime siit loota. Auto toimis ja rütm oli hea,» lisas ta. 

Pärast Saksamaa MM-rallit tõusid kuus etappi kaasa teinud Tänak ja Mõlder WRC 2 klassis teisele kohale. Punkte on neil 78, liider Lorenzo Bertelli, kes on sõitnud viis etappi, on kogunud 81 punkti. Kolmas on 75 punktiga kuuel etapil osalenud Juri Protasov ja neljas 74 punktiga viiel etapil osalenud Karl Kruuda. Hooaja kokkuvõttes läheb arvesse seitsmest valitud etapist kuue parema tulemus.

Järgmine start on Tänakul ja Mõlderil juba uuel nädalal, kui nad stardivad Tšehhis, FIA ERC etapil, Barum rallil.

«Tegu on asfaldiralliga ja see on meile ja meeskonnale heaks testiks, kus saame proovida erinevaid asfaldirehve, millega DMACK tahab välja tulla hooaja lõpu asfaldirallidel,» selgitas Tänak.

Tagasi üles