Laupäeval stardib esimene Mulgi maraton
Kavas on ka jooks sajakilostele

Jooksjad.

FOTO: Elmo Riig/SAKALA


24. juulil 2010 toimub esimene Mulgimaa valdasid läbiv suurejooneline jooksupidu - Mulgi maraton.

Mulgi maratoni korraldaja, Tallinna Gustav Adolfi gümnaasiumi direktor Hendrik Agur aastal 2009.

FOTO: PEETER KÜMMEL/SAKALA

Mulgi maraton on Mulgimaa valdasid läbiv klassikaline jooksumaraton, spordisõprade ja omavalitsuste spordipidu, mille raames toimuvad maratonidistantsi läbivates valdades ja külades erineva pikkusega jooksuvõistlused – lastejooksud, rahvajooksud ja kepikõnnid. Osalema ja kaasa elama on kutsutud kõik jooksusõbrad. Mulgi maratoni korraldab Mulgimaa Elu Edendamise Keskus koostöös Tarvastu, Karksi, Halliste ja Abja vallaga.


Jooksumaratoni ametlikud distantsid:
•    Maraton 42,195 km Mustla - Abja-Paluoja, start kell 8.00 Mustlast
•    Poolmaraton 21,1 km Polli - Abja-Paluoja, start kell 10.00 Pollist
•    Halliste-Abja jooks 6,5 km Halliste - Abja-Paluoja, start kell 10.30 Halliste kiriku juurest


Huvitav uuendus jooksuvõistluste korraldamisel on võistlusklass 100+, kuhu saavad kuuluda võistlejad, kes kaaluvad üldjuhul 100 kg või rohkem. Võistlusklassi 100+ avamise ja arvestuse eesmärk on tähelepanu pööramine kaalukamate võistlejate pingutustele ja selle eest nende tunnustamine. Oluline on nende eeskuju vääriv tegevus  vastupidavusalaga tegelemisel ja oma tervise eest hoolitsemisel. Tähtis on ka võrdsete tingimuste pakkumine ja selle üle arvestuse pidamine võistlusklassis 100+ osalevatele võistlejatele.
 
 
Ajakava
 
24. juuli 2010
Maratoni start: kell 8.00 - Mustla, Kuressaare tee, Tarvastu vald, Vilj mk, Viljandi ja Pahuvere mnt ristmik (Vabadussõja ausamba kõrval)
Poolmaratoni start:       kell 10.00 – Polli, Karksi vald, Viljandimaa, Polli mõisa pargi ringtee
Halliste - Abja jooksu
start:                            kell 10.30, Halliste vald, Halliste kiriku parkla
Finiš:                           Abja-Paluoja, Abja vald, Postimaja park
Autasustamised:           kell 13.00 Abja-Paluojal finišis, Postimaja pargis
Mulgi pudru pidu:          23. juulil, kell 18.00 Mustlas lastejooks ja rahvajooks ning Mulgi pudru pidu – energia kogumine maratoniks
Mulgi maratoni
laste- ja
külarahvajooksud,
ja kepikõnnid:               24. juulil kell 10.30 Tuhalaanes ja Pollis


Korraldajate eripalve: maratoni joostakse kuumal suvepäeval (tingituna kuumast ilmast on tegemist kõrgendatud riskidega inimeste elule ja tervisele. Austatud elanikud ja liiklusvahendite juhid! Kui Te märkate Viljandimaal Mulgi maratoni rinnanumbritega jooksjaid, palun peatage auto ja pakkuge võistlejatele VETT juua . Palavusest kurnatud võistlejad ja korraldajad tänavad kohusetundliku ja inimliku suhtumise eest!

Rajal on ka iga 5 km järel joogipunktid, kuid palavusest tingitud vedelikukaotus on inimestel erinev ja jooksjad on väga tänulikud täiendava abi eest. Peale joogivee palun midagi muud mitte pakkuda. Ilmutagem ligimesearmastust, missioonitunnet ja austust sportlike pingutajate suhtes! Mulgi maratoni rada kulgeb „Mulgi magistraalil“  kruusa- ja asfaltkattega teid mööda järgmisel marsruudil: Mustla – Raasilla – Pahuvere – Tuhalaane – Morna – Kaali – Polli – Allaste – Halliste – Kulla – Abja-Paluoja (poolmaraton algab Pollist ja läbib ka Karksi-Nuiat).


 

Tagasi üles