Nagu arvata oligi, sidus EOK täitevkomitee Bernatski juhtumi otsa umbsõlme ja saatis selle ajaloo prügikasti. Nagu selgitas sportlaskomisjoni president, atleetvõimleja Ott Kiivikas, polnud täitevkomitee pädevuses kedagi karistada ega õigeks mõista. Kuna seda ei suutnud teha ka võimuorganid eri põhjusil, on teema lõpetatud.
«Kogusime viielt asjaga seotud organisatsioonilt hinnangud ning kokkuvõtteks võiks tuua Eesti Antidopingu arvamuse: Bernatski süüdistuste edasine uurimine pole võimalik ega mõistlik,» pani EOK president Neinar Seli loole ametliku punkti.
Selgituste käigus tõdes Seli, et juhtum ja selle lahkamine mõjus valusalt nii paljudele alaliitudele kui EOK-le; et õhku visati tõsiseid personaalseid süüdistusi paljude sportlaste ja treenerite pihta; et õhku süüdistused jäidki, sest põhjalikum uurimine polnud toimunu aegumise tõttu võimalik; tõde – olgu see milline tahes – jäi välja selgitamata; ja EOK seisab kindlalt puhta spordi eest ning valemängijatel pole Eestis kohta.
Medalil aga on aga kaks poolt – avers ja revers –, millest teine on positiivne, arvas Seli. Sai selgeks, et dopinguvastane võitlus on siinmail ajale jalgu jäänud. Tuleks oluliselt suurendada Antidopingu eelarvet ning palgata juurde inimesi, sest Eesti pole valge laik maailma kaardil, kus keelatud aineid ei tarvitata. Appi tulevad ka võimuorganid, sest uuest aastast lapib justiitsministeerium seadusaugud ning dopingu vahendamine saab kuriteoks.
Siiani on kõik tore, kuid kas uus seadus midagi muudab? Kas politsei hakkab keelatud ainetega hangeldajaid püüdma?