Tänak Tšehhi Barum rallist: katsed on siin väga keerulised

Ott Tänak.

FOTO: Andre Lavadinho

Sellel nädalavahetusel sõidetakse Tšehhis FIA ERC Euroopa autoralli meistrivõistluste etapp, kus on stardis ka Ott Tänak ja Raigo Mõlder.

Pärast asfaldil sõidetud Saksamaa MM-rallit, kus Drive DMACK meeskonnas sõitvad Tänak ja Mõlder said WRC 2 arvestuses teise koha, mindi edasi Tšehhi, kus Barum rallil tehakse muuhulgas ka testitööd DMACK asfaldirehvidega.

Olud on Barum rallil üsna keerulised, mis panevad sõitjad korralikult proovile. «Katsed on siin väga keerulised ja pidevalt vahelduva pinnasega. Enamasti on asfalt päris katki ja palju lõikamisi, mis toovad kõvasti muda teele. Samuti on siin kaardilugejale päris palju tööd, kuna on palju ristmikke ja kunstlikke takistusi. Meie eesmärk on siin testida erinevaid rehve ja ralli lõpuks valida neist parim millega edasi töötada,» rääkis Tänak enne rallit.

Ford Fiesta R5 autoga sõitvad Tänak ja Mõlder olid Barum ralli kvalifikatsioonikatsel kümnendad ja reede õhtul Zlini linnatänavatel sõidetud pea kümne kilomeetri pikkusel esimesel katsel olid nad 15. kohal, kaotades katse võitnud Kevin Abbringile 17,1 sekundiga. «Väga hea katse, meie rehvid läksid küll väga pehmeks ja libisemist oli palju,» rääkis Tänak pärast esimest katset.

Laupäeval sõidetakse Barum rallil kaheksa kiiruskatset, esimene auto stardib esimesele katsele kell 10.28 Eesti aja järgi. Ralli lõppeb pühapäeval.

Tagasi üles