Galerii: Eesti veemotosportlased tegid Euroopa meistrivõistlustel ajalugu

Inglismaal Nottinghamis eile hilisõhtul lõppenud veemotoklasside GT-15, GT-30 ja OSY-400 Euroopa meistrivõistlused lõppesid eestlastele edukalt. Tänavu juba maailmameistriteks kroonitud Gregor Eevardi ja Rasmus Haugasmägi krooniti nüüd ka Euroopa meistriteks. Ühtlasi tegid nad ka Eesti veemoto ajalugu, tulles esimeste sportlastena ühel hooajal maailma- ja Euroopa meistriks.

Noorteklassis GT-15 oli Eestit esindamas selle aasta MMi esikolmik koosseisus Gregor Eevardi, Rene Suuk ja Stefan Arand. Klassis GT-30 oli võistlustules Aivar Kommisaar. OSY-400 klassi esindasid Eestit maailmameister Rasmus Haugasmägi ja Annika Suuk.

Kõige põnevamaks kujunes noorteklassi GT-15 viimane võistlusstart. Viiel noorel piloodil oli võimalus tulla medalile ja tiitlivõidu võimalus oli kolmel piloodil. Esikohalt startinud Gregor Eevardi sai hea lähte ja sõitis liidrina lõpuni. Inglane Ben Jelf, kes vaevles eelnevates sõitudes tehniliste probleemide käes tuli üle finišijoone teisena ja kokkuvõttes tuli pronksmedalile. Eevrandi suurim konkurent Uvis Lazarenoks Lätist lõpetas viiendana ja kindlustas omale kokkuvõttes hõbemedali. Stefan Arand tuli neljandaks ja Rene Suuk lõpetas kaheksandana.

Klassis GT-30 tegi ilma noorteklassis GT-15 pronksmedali omanik Ben Jelf Inglismaalt, tulles kolme sõidu kokkuvõttes euroopa meistriks. Teise koha saavutas MMi hõbemedali omanik Marcin Szymczyk. Kolmandaks tuli terve võidusõidu tõrkuva tehnikaga vaevelnud MM tiitliomanik Sara Pakalen. Eestlastest parimana lõpetas Aivar Kommisaar neljandana.

Eestlastele kõigi aegade edukaimas veemotoklassis OSY-400 näitas oma tugevust kahekordne maailmameister Rasmus Haugasmägi. Ta võitis ära kolm sõitu ja tuli maksimumpunktidega Euroopa meistriks. Teiseks tuli Poola võidusõitja Cezary Strumnik ja pronksmedali võitis Slovakkia esindaja Miroslav Bazinski. Annika Suuk tuli viimases sõidus kolmandaks ja kokkuvõttes sai ta kuuenda koha.

Tagasi üles