NBA meister ja finaali MVP lõpetas 17 aasta pikkuse karjääri

NBA komissar David Stern (vasakul) andis 2013. aastal Chauncey Billupsile Twyman-Stokes'i auhinna, mis on mõeldud parimale meeskonnakaaslasele.

FOTO: SCANPIX

Korvpalliliigas NBA 2004. aastal Detroit Pistonsiga meistriks tulnud ja finaali parimaks mängijaks valitud Chauncey Billups teatas, et riputab korvpalliketsid varna.

Billupsist sai sel suvel vabaagent, kui Pistons otsustas, et ei paku talle järgmiseks hooajaks lepingut. Ehkki 38-aastane tagamees pidas vahepeal ka plaani liituda Cleveland Cavaliersi naasnud LeBron Jamesiga, leidis ta kaks nädalat enne oma 38. sünnipäeva, et tervise hoidmiseks on siiski targem karjäärile joon alla tõmmata.

«On lihtsalt õige aeg. Ma tean, millal on õige aeg,» lausus kolmel viimasel hooajal vigastuste tõttu tervelt 185 mängu vahele jätma pidanud Billups Yahoo Sportsile. «Mu vaim on endiselt tugev ja tahtmist jagub. Aga ma ei saa mööda vaadata asjaolust, et ma pole viimased kolm aastat terve olnud. Võin üritada ja jõudagi taas punkti, kus saan mängida, aga see oleks liig. Kui ma ei suuda mängida nii, nagu ma olen võimeline mängima... sellisel hetkel mõistad, et nüüd on õige aeg. Korvpall oli minu vastu väga-väga lahke. Ja tunnen, et mina olin tema vastu sama lahke, kui mõtlen, kuidas ma korvpalli mängisin ja seda mängu austasin,» sõnas Billups.

Billupsi valis 1997. aasta noormängijate draft’is Boston Celtics, kuid vahetas ta kiirelt Toronto Raptorsisse. Seejärel mängis mees Denver Nuggetsis ja Minnesota Timberwolvesis, kuni jõudis 2002. aastal Pistonsisse ning viis meeskonna 2004. aastal tiitlini ja järgmisel hooajal samuti finaali, kus jäädi otsustavas seitsmendas mängus siiski alla San Antonio Spursile. Pärast 2008. aastal Pistonsist lahkumist naasis Billups Denverisse, mängis seejärel veel New York Knicksis ja Los Angeles Clippersis ning eelmisel hooajal taas Pistonsis.

Billups, kes omandas karjääri jooksul tähtsate visete tabaja kuulsuse, viskas 17 hooaja jooksul keskmiselt mängus 15 punkti ja jagas 5,4 söötu. Tema kaugvisete protsent oli 38,7. Lisaks NBA saavutatule tuli ta 2010. aastal USA koondisega ka maailmameistriks.

Tagasi üles