Serbia alistas kindlalt Brasiilia ja pääses korvpalli MMil poolfinaali

Serblane Miroslav Raduljica (paremal) ja brasiillane Tiago Splitter korvi all heitlemas. Foto: SCANPIX

Hispaanias toimuval korvpalli MMil võidutses tänases esimeses veerandfinaalis Serbia, kes alistas kindlalt 84:56 Brasiilia.

Avapoolaja järel oli Serbia eduseis 37:32, kuid oma paremus pandi kindlalt maksma kolmandal veerandajal, mis võideti 29:12.

Võitjate kasuks viskasid Milos Teodosic 23, Bogdan Bogdanovic 12 ning Miroslav Raduljica ja Nenad Krstic 10 punkti. Kaotajatele tõid Anderson Varejao ja Marquinhos Vieira 12 silma.

Serbia kohtub nüüd poolfinaalis Hispaania ja Prantsusmaa vahelise matši võitjaga.

84:56

Kohtumine on lõppenud. Serbia pääses poolfinaali!

Serblased said kaheksandikfinaalis kindlalt 90:72 jagu oma alagrupi täiseduga võitnud Kreekast, Brasiilia oli aga sama selgelt 85:65 parem Argentinast. Mõlemad meeskonnad kuulusid alagrupiturniiril A-gruppi ning seal jäi 81:73 peale Brasiilia. Võitjate parimana tõi tolles mängus Vieira 21 punkti, kaotajate parim oli 14 punktiga Milos Teodosic.

Postimees.ee hoiab lugejaid kell 19.00 algava kohtumise käiguga kursis. Kell 23.00 kohtuvad viimases veerandfinaalis aga Prantsusmaa ja Hispaania.

Tänaste veerandfinaalide võitjad lähevad teineteisega kokku 12. septembril Madridis peetavas poolfinaalis, Leedu ja USA poolfinaal toimub Barcelonas päev varem.