R, 22.09.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Karpak langes MMil 18. kohale

Kristjan Jaak Kangur
, spordireporter
Facebook
Comments
Deniss Karpak.
Deniss Karpak. Foto: Riina Ramst

Hispaanias Santanderis käimas olevatel purjetamise olümpiaklasside maailmameistrivõistlustel on Deniss Karpak Finn klassis 18. kohal. 470 naiste klassis lõpetasid Marjaliisa ja Elise Umb MM-i 34. tulemusega.

Deniss Karpak (Karpak Sailing Team) sai Finn klassi kuldgrupi tänastes sõitudes 39. ja 34. koha. Päeva esimeses võistlussõidus seilas Karpak esialgu väga heal positsioonil esikümnes, kuid sõidu keskel tabas teda kahjuks ebaõnn – paadi puri purunes ning ta oli sunnitud purjetama sõidu lõpuni katkise purjega. Teises sõidus aga sattus Karpak tuuleauku ning seega jäid mõlemad tema tänased tulemused tagasihoidlikuks. Enne homset viimast finaalsõitude päeva on Karpak kokkuvõttes hoidmas 18. positsiooni. Hõbelaevastikus finišeeris Lauri Väinsalu (Rein Ottosoni Purjespordikool) 27. ja 32. kohaga ning asetseb kokkuvõttes 52. real. Esikohal püsib Suurbritannia purjetaja Giles Scott.

Naiste 470 klassile sai tänasega avaseeria läbi ning homses medalisõidus seilavad vaid 10 parimat paatkonda. Marjaliisa Umb ja Elise Umb (Purjespordiselts Maru) lõpetasid oma regati sõitude seeria hõbefliidi 3., 17. ja 5. resultaadiga ning nende lõppkohaks tiitlivõistlustel on 34. Medalisõidu eel juhivad austerlannad Lara Vadlau ja Jolanta Ogar.

49erFX klassis sõitsid Kätlin Tammiste ja Anna Maria Sepp (ROPK) esimeses finaalsõidus välja hõbelaevastiku 14. finišitulemuse, ülejäänud sõitude tulemusi ei ole hetkeseisuga veel avaldatud. Liidriteks on taanlannad Ida Marie Baad Nielsen ja Marie Thusgaard Olsen.

Tõnis Haavel ja Lenart Kivistik (Noblessneri Jahtklubi) jätkasid oma finaalsõitude seeriat 49er klassi pronksgrupi 9. ja 14. kohaga ning hoiavad kokkuvõttes 60. asetust. Klassis on juhtpositsioonil Peter Burling ja Blair Tuke Uus-Meremaalt

Klassid on kogu avaseeria kestel ehk nii kvalifikatsiooni- kui finaalsõitudes jagatud kahte või kolme eraldi startivasse võrdse suurusega laevastikku. Kvalifikatsiooni lõpptulemus määrab võistlejate finaalikoha kas kuld-, hõbe- või pronksfliidis. Viimasel võistluspäeval sõidavad avaseeria alusel selgunud iga klassi kümme parimat topeltpunktid andvas medalisõidus.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles