Mart Poom tegi Orissaares hiilgava mängu

Mart Poom.

FOTO: Viktor Burkivski

Saaremaal asuval legendaarsel Orissaare tammega staadionil mängitud sõpruskohtumise kohaliku meeskonna ja Eesti Jalgpalli Liidu tähtede tiimi vahel võitsid külalised suuresti tänu Mart Poomi hiilgavale tõrjetööle 2:0.

Kohale tulnud 300 pealtvaatajat pidid kümmekond korda kurvastusega tõdema: «Kui vaid Poom poleks ette jäänud...». Päevakangelane tunnistas pärast mängu, et oli väga raske tööpäev.

«Kuu aega tagasi mängisime ekskoondislastega muusikute vastu ja see oli tänasega võrreldes ikka kerge jalutuskäik,» tõdes ta. «Vahepeal pidin tamme kasutama, et sääremarja venitada, lihased läksid päris valusaks, sest paar matsu sain ka ja oli kõva lahing.»

Mäng algas kohe hoogsalt ja mõlemapoolsete rünnakutega. Hea motivatsiooniga väljakule jooksnud Orissaare mehed olid täis tahtmist värav kirja saada, sest kes siis ei tahaks kodurahva ees Mart Poomi ennast üle mängida. Orissaare meeskonna treener Andre Kuntsel märkis, et Poomi üle mängida ei õnnestunud, kuigi meestel oli motivatsioon suur. «Aga nagu näha on mees veel ikka hiilgavas vormis ja ega siin võimalusi polnud,» lausus treener.

Päris mitmel korral sekkus väljakuperemeeste poolel mängu väljaku keskel sirguv legendaarne tamm, võttes maha jalgpalliliidu meeste pikki palle ja trahvilööke. Kohalikega sujus legendaarse puu koostöö paremini. «Selles puus on tõeline Orissaare veri,» tõdes koos lapselapsega mängule kaasa elama tulnud hallipäine vanaisa. «Tea kas on kunagi nii julget meest, kes selle puu julgeks maha saagida,» toetas teda naabrimees, kes meenutas, et on isegi noorena palli vastu seda tamme löönud. Andre Kuntsel tõdes, et Orissaare meestel sujus koostöö Tammega paremini. «Vastastel on muus osas kogemusi ja oskusi rohkem, aga tammega oleme me rohkem sina peal,» leidis ta.

Ometi tõid mängu lõpplahenduse koondislaste kogemused ja nii lõi Marko Lelov 53. minutil seisuks 1:0 ja 74. minutil 2:0. Lõpus väravavahi punase kaardi tõttu vähemusse jäänud väljakuperemeeste ponnistused vähemalt auvärav lüüa ei kandnud vilja.

Vaatamata kaotusele tunnistas Andre Kuntsel: «Mängude mäng meie ajaloos. Häbeneda pole midagi, sest andsime väärilise lahingu ning pealtvaatajad said hea emotsiooni. Poiste näod on rõõmsad ja kaotuse pärast keegi kurb küll ei ole.»

Mart Poomi sõnul ei mäleta ta, millal pidi niipalju tõrjeid tegema. «Aga emotsioon on hea,» lausus väravavaht. «Olin esimest korda siin ja nägin selle kuulsa tamme ära. Nüüd saan välismaal käies öelda, et olen mänginud väljakul, kus tamm on keset platsi ja see on erakordne. Tamm peab siia jääma, see on selle staadioni firmamärk.»

Väravad: 53., 74. Marko Lelov

Hoiatus: 59. Silvester Hamann

Eemaldamine: 84. Paap Uspenski

Eesti Jalgpalli Liidu tähtede meeskond: Mart Poom, Kristjan Leedo, Martti Pukk, Martin Reim, Argo Arbeiter, Georg Linkov, Marko Lelov, Dmitri Skiperski, Janno Kivisild, Madis Kallas, Rain Nappir.

Orissaare: Paap Uspenski, Mati Rüütel, Margo Rüütel, Lauri Kiirend, Andrus Ruttu, Margo Karu, Timo Saabas, Aivo Laul, Timo Ränk, Rait Ränk, Sander Lopato, vahetusest sekkusid Silvester Hamann, Tormi Niits, Mario Talvist, Johannes Johanson, Ralf Ränk, Raino Teras, Marek Ütt, Raul Koppel.

FOTO: Eesti Jalgpalli Liit

Orissaare jalgpallistaadion. Foto: Eesti Jalgpalli Liit

Tagasi üles