Šadeiko jäi isiklikule rekordile alla

Peep Pahv
Grit Šadeiko ületas kõrgushüppes 1.71.
Grit Šadeiko ületas kõrgushüppes 1.71. Foto: Mihkel Maripuu

Kergejõustiku EMil Barcelonas kogus Grit Šadeiko seitsmevõistluses 5761 punkti ning sai 19. koha.

Kulla võitis britt Jessica Ennis 6823 punktiga. Hõbeda sai ukrainlanna Natalja Dobrõnskaja 6778 ning pronski sakslanna Jennifer Öser 6683 silmaga.

Seitsmevõistluse tase oli väga kõrge, üle 6000 punkti kogusid koguni 15 naist. Šadeiko oli võistluse lõpuni teinutest viimane.

VÕISTLUSE KÄIK

800 m

Šadeikmo saab aja 2.23,64. Oma seni parimas võistluses jooksis ta 2.25,51. Kokku sai Šadeiko 5761punkti. Isiklikule rekordile kaotas ta 52 punkti.

Oda

Kolmandal katsel ei suuda Šadeiko tulemust parandada.

Teisel katsel saab Šadeiko tublisti juurde - 54.27. Oma rekordivõistluses viskas ta aga 48.32, seega on veel vaja juurde saada.

Šadeiko ei saa esimesel katsel oda lendama. 40.16 on ilmselgelt vähe.

Šadeiko viskab oda esimeses grupis.

Kaugus

Kolmanal katsel lisas Šadeiko veel ühe sentimeetri, hüpates 6.10.

Tubli! Teisel katsel hüppas Šadeiko 6.09 ja parandas sellega oma seisu.

Šadeiko hüppab esimesel katsel 5.99. Oma rekordivõistluses sai ta kirja 6.03. Seega on vaja veel pingutada.

200 m

Šadeiko sai kirja 24,99. Alavõidu pälvis Ennis 23,21ga.

Kuul

Šadeiko katsed: 10.38, 10.78, 10.35

Alavõidu saab Dõbrõnskaja, kes tõukab parimal katsel 15.88.

Kõrgus

Alavõidu teenib Ennis, kes ületab 1.89.

Šadeiko ajab 1.74 kolmel korral maha ning talle jääb kirja 1.71.

Šadeiko ületab 1.71 esimesel katsel ning teenib taas plusspunkte.

1.68 ajab Šadeiko esimesel katsel maha, kuid teisel katsel ületab eestlanna 1.68. Isikliku rekordi seerias hüppas Šadeiko 1.69.

Šadeiko on ületanud juba 1.65

1.56 Šadeiko ületab kõrguse avakatsel

100 m tõkkeid

Šadeiko saab oma jooksus 13,84ga neljanda koha ning teenib selle eest 1001 punkti. Isiklikku rekordit püstitades läbis Šadeiko tõkkesprindi 13,96ga. Esimese ala järel hoiab Šadeiko 11. kohta.

Esimese ala järel juhib Suurbritannia esindaja Jessica Ennis, kes läbis tõkkesprindi 12,95ga ning kogus esimese alaga 1132 punkti. Teisel kohal on sakslanna Jennifer Oeser, kes sai kirja 13,37 ning kogus 1069 punkti.