Tartu Linnamaratoni lasteüritused tervitasid üle 2600 osaleja

3. Tartu Linnamaratoni TILLUjooks.

FOTO: Margus Ansu

Täna toimunud 3. Tartu Linnamaratoni lasteüritustel oli esialgsetel andmetel rekordiliselt 2637 osalejat.Täna toimunud 3. Tartu Linnamaratoni lasteüritustel oli esialgsetel andmetel rekordiliselt 2637 osalejat.

«Osalejaid oli niivõrd palju, et kui aus olla, on see osalejate arv meile väga meeldivaks üllatuseks,» sõnas võistluse direktor Indrek Kelk. «Väga tore on näha Tartu kesklinnas jooksmas nii palju rõõmsaid lapsi ning noori.»

«Kui me ei saa nimetada Tartu Linnamaratoni ja Tartu Sügisjooksu Eesti kolme suurima jooksu hulka, siis saame nentida, et nii Tartu Linnamaratoni lastejooksud kui ka kevadise Tartu Jooksumaratoni lastejooksud on konkurentsitult suurimad lastejooksud Eestis ja Baltikumis,» lisas Kelk.

Tartu Linnamaratoni lasteüritused toimusid kolmandat aastat ning möödunud aastal oli osalejaid 2144. Tänavu osales üritustel veerandtuhat last rohkem kui mullu. 1904 last osales tillujooksul (kuni 7-aastased) ning 733 minimaratonil (8-aastased ning vanemad).

Täna toimusid ka Tartu Linnamaratoni põhidistantsid (42,2 km ja 21,2 km) ning Tartu Sügisjooks (10 km jooks ning kepikõnd).

Tagasi üles