Kahe nädala pärast, hooaja esimesel MK-etapil, alustab epeenaiskond võitlust koha eest päikese all ehk jahti Rio de Janeiro olümpiapiletitele. Olümpiapunkte, tõsi, hakatakse jagama tulevast sügisest, kuid tänavu tuleb kerkida edetabelis võimalikult kõrgele, et saaks otsustavatel turniiridel parema asetuse. Edetabel lüüakse lukku kevadel 2016 ning naiskond pääseb Riosse juhul, kui on maailmas viie-kuue seas. Kui pole, võib üks-kaks meie vehklejat jõuda olümpiale individuaalse reitingu või valikturniiri kaudu.
Eesti epeenaiskonna koostamisel on kehtestatud kindlad reeglid: koduse edetabeli kaks parimat on automaatselt nelja seas, kaks valib peatreener Kaido Kaaberma. Praegu pole muret, medalinelik on ka edetabelis ees, kuid äsja Eesti karikavõistlused võitnud Paju ja kolmandaks tulnud Lehis hingavad tihedalt kuklasse. Mõlemad vehklevad ka Legano MK-etapil ning võivad edu korral järjestuse segi pöörata.
Embrich, naiskonna liider, kirjeldas mõni aeg tagasi probleeme, mis võivad uute tulijatega seoses tekkida: «Konkurents on ühest küljest hea, kuid teisalt võib lõhkuda meie võiduka tiimi. Halb, kui naiskonna liikmed pidevalt vahetuma hakkavad. Halb on seegi, kui on vahetuse võimalus. Ei usu, et me omavahel kisklema läheme, kuid tekkida võivad liigsed pinged, mis rikuvad naiskonna ühtset hinge ja hingamist.»
Paar kuud tagasi MMil individuaalse pronksi võitnud Kirpu selgitas naiskonna omavahelist keemiat: «Kulub aega, et koostöö toimima hakkaks. Tuleb teada, kuidas üks või teine vastavas olukorras vehkleb või käitub. Asjad ei käi nii, et saabub tugev vehkleja ning naiskond muutub kohe kõvemaks.»