K, 29.03.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Riiklikke spordistipendiume jagus teisel poolaastal 77 sportlasele

Kaarel Täll
, spordireporter
Riiklikke spordistipendiume jagus teisel poolaastal 77 sportlasele
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Vehkleja Katrina Lehis
Vehkleja Katrina Lehis Foto: Erakogu

Kultuuriminister Urve Tiidus kinnitas teise poolaasta spordistipendiumide saajad, 77 sportlase vahel läheb jagamisele 84 544 eurot.

Spordistipendiumid saavad aerutajad Kaarel Alupere, Kaspar Sula ja Joosep Karlson, allveesportlane Jelena Smirnova, jalgpallur Anett Vilipuu, jalgratturid Martin Loo, Maaris Meier, Liisi Rist ja Oskar Nisu, judokad Grigori Minaškin, Juhan Mettis ja Mattias Kuusik, jõutõstja Alex-Edward Raus, karateka Daniel Rodionov, kergejõustiklased Marek Niit, Tiidrek Nurme, Janek Õiglane, Grete Udras, Mari Klaup, Andi Noot, Kairit Olenko ja Emilija Manninen, fitnessisportlane Endla Vaher, korvpallur Kadri Uiga, käsipallur Henri Hiiend, laskesuusatajad Johan Talihärm, Tuuli Tomingas, Meril Beilmann ja Regina Oja, laskjad Anžela Voronova, Ljudmila Kortšagina ja Jelena Potaševa, maadleja Anastassia Krasnova, maletajad Ottomar Ladva ja Mai Narva, motosportlased Aigar Leok ja Gert Krestinov, rattaorienteerujad Tõnis Erm ja Lauri Malsroos, suusaorienteeruja Daisy Kudre, poksija Rain Karlson, purjetajad Ingrid Puusta, Karl-Martin Rammo, Martin Õunap ja Rasmus Maalinn, saalihokimängija Mihkel Tasa, sulgpallur Raul Must, suusatajad Triin Ojaste ja Siim Sellis, kahevõistleja Han Hendrik Piho, mäesuusataja Tõnis Luik, sõudjad Joosep Laos, Geir Suursild ja Tõnis Vihmand, taekwondo-sportlane Vladislav Zarov, tehnikasportlane Lembit Vaher, tennisistid Anett Kontaveit ja Vladimir Ivanov, triatleet Kaidi Kivioja, tõstja Leho Pent, iluuisutajad Taavi Rand ja Irina Štork, kiiruisutaja Saskia Alusalu, ujujad Martin Liivamägi, Pjotr Degtjarov, Martin Allikvee, Maria Romanjuk, Kardo Ploomipuu ja Elisabeth Egel, veemotosportlane Rasmus Haugasmägi, vehklejad Katrina Lehis, Veronika Zuikova, Nelli Paju ja Peeter Turnau, vibulaskja Reena Pärnat ning rannavõrkpallipaar Rivo Vesik ja Kristo Kollo.

Stipendiumide määramise aluseks on spordialaliitude ja maakondade spordiliitude taotlused, neid laekus tähtajaks 132 kandidaadi kohta. Komisjon võttis taotlusi hinnates arvesse sportlaste saavutatud tulemusi rahvusvahelistel tiitli- ja suurvõistlustel, vastava spordialaliidu seisukohti, sportlaste osalemist treening- ja võistlusprotsessis, professionaalset suhtumist eesmärkide saavutamisse ning arengut. Arvestati ka teiste organisatsioonide poolt eraldatud toetusi, et tagada erinevate toetuste jõudmine võimalikult laia ringi sportlasteni.

Spordistipendium on sportlike tipptulemuste stimuleerimiseks mõeldud riiklik toetus, mida Kultuuriministeerium eraldab kaks korda aastas.

Märksõnad
Tagasi üles