Naiste kaugushüppe võitis 19-aastane Klišina

Oliver Lomp
Darja Klišina
Darja Klišina Foto: SCANPIX

Stockholmis peetaval kergejõustiku Teemantliiga etapil võitis naiste kaugushüppe 19-aastane venelanna Darja Klišina, kes sai parimal katsel kirja 6.78.

Teine oli ameeriklanna Brittney Reese, kes sai kirja 6.75 ja kolmas portugallanna Naide Gomes, kelle parimaks katseks mõõdeti 6.72.

Eestlanna Ksenija Balta, kes oli paigutati nõrgemasse tugevusgruppi, otsustas võistlusest loobuda.

Meeste odaviske võitis Euroopa meister Andreas Thorkildsen tulemusega 84.41.

Meeste kolmikhüppes oli parim Teddy Tamgho tulemusega 17.36.

Meeste 5000 meetri jooksus võttis 12.53,46-ga üllatusvõidu Mark Kiptoo Keeniast.

Meeste 800 m jooks:

Meeste 800 meetri jooksu võitis poolakas Marcin Lewandowski, kes sai ajaks 1.45,06. Teine oli Suurbritannia esindaja ajaga 1.45,11 ja kolmas Keenia mees 1.45,28.

Meeste 400 m jooks:

Meeste 400 meetri jooksus võidutses Demokraatliku Kongo Vabariigi esindaja Gary Kikaya, kes sai ajaks 45,81. Teine oli Bahama sportlane Andretti Bain (46,03) ja kolmas Dominikaani mees Erison Hurtault (46,16).

Meeste 3000 m takistusjooks:

Siin said kolmikvõidu Keenia jooksjad. Ülakaaluka võidu sai Paul Kipsiele Koech ajaga 8.02,18. Teine oli isikliku rekordi 8.12,42 püstitanud Silas Kosgei Kitum ja kolmas enda hooaja parima aja jooksnud Elijah Chelimo (8.12,93).

Naiste 400 m jooks:

Naiste 400 m jooksus oli kiireim naine rajal venelanna Tatjana Firova, kellele näitas stopper ajaks 50,46. Teine oli ameeriklanna Debbie Dunn (50,59) ja kolmas samutiUSAesindaja Francena McCorory (50,66).

Naiste 3000 m takistusjooks:

Naiste takistusjooksus sai kiireima aja kirja venelanna Julia Zarudneva, kes sai ajaks 9.17,59. Teine oli Keenia jooksja Milcah Chemos Cheiywa (9.19,32) ja kolmas samuti keenialanna Lydia Jebet Rotich (9.21,25).

Meeste 400 m tõkkejooks:

Siin oli oodatult parim Bershawn Jackson, kes võitis distantsi võistluse rekordiga 47,60. Teine oliPuerto Ricomees Javier Culson (48,50) ja kolmas ameeriklane Angelo Taylor (49,57).

Naiste 1500 m jooks:

Naiste 1500 jooksu võitjaks krooniti Keenia atleet Nancy Jebet Langet ajaga 4.00,70. Teine oli venelanna Anna Alminova (4.01,53) ja kolmas Bahreini esindaja Mimi Belete (4.01,64)

Naiste 100 m tõkkejooks:

Võidu noppis enda hooaja parima tulemusega austraallanna Sally Pearson ajaga 12,57. Teine oli Kanada sportlane Priscilla Lopes-Schlieo ajaga 12,59 ja kolmasUSAjooksja Lolo Jones ajaga 12,70.

Naiste teivashüpe:

Venelanna Svetlana Feofanova kindlustas teivashüppe võidu endale kolmanda katsega kõrgusel 4.71. Sakslanna Silke Spiegelburg sai üle kõrgusest 4.61 ja brasiillanna Fabiana Murer kõrgusest 4.51.

Naiste 200 m jooks:

Distantsil said kolmikvõidu ameeriklannad. Esimene oli Sllyson Felix (22,41), teine Shalonda Solomon (22,51) ja kolmas Bianca Knight (22,59). Kusjuures viimasel oli see hooaja parim tulemus.