Euroopa taipoksi meistriks tulnud eestlanna vastane viidi ära kanderaamil

Andra Aho ja Kevin Renno.

FOTO: Erakogu.

Möödunud nädalavahetusel Itaalias Euroopa meistrivõistlustel esinenud Eesti taipoksiklubide meeskonnas «Team Pitbull» säras Andra Aho, kes võitis kaalus kuni 54 kilogrammi pärast väga rasket matši võõrustajamaa esinumbrit ning krooniti Euroopa meistriks.

ISKA European Open Championship võistlus toimus Itaalias Pescaras, Eesti meeskonnast käisid võistlemas Tallinna, Saku ja Tartu taipoksi klubide liikmed. Laupäeval toimus võistluse raames õhtune Fighting Gala, mille underground matšideks valiti silmapaistvamate meeskondade sportlaste finaalmatšid. Kokku toimus kuus underground fighti, millest kolmes lõid kaasa «Team Pitbulli» esindajad Andra ja Angela Aho ning Ahti Pikkur.

Reedeses poolfinaalis võitis Andra oma itaallannast vastast Sara Falchettit juba esimeses raundis, tema põlvelöök kehasse oli nii tugev ja täpne, et vastane viidi areenilt ära kanderaamil.
 
Eesti tugevaima taipoksitreeneri ning maailmatasemel võistleja Kevin Renno sõnul on 19-aastane Andra Aho praegu Eestis lootustandvaim tütarlaps, kes on andekas nii kick- kui ka taipoksis. Treeneri sõnul olid Euroopa meistrivõistlused proovikiviks, mille läbi selgub, kas neiu on valmis suurteks turniirideks. «Andra on trennis alati esimesena ja lahkub viimasena. Seda on näha, et ta naudib, mida teeb ja teebki seda suure heameelega,» ütles Kevin Renno intervjuus portaalile GoodNews.

Neiu ise ütles, et taipoks ehk Muay Thai on Eestis tõusev trend ja üha enam neidusid tegeleb sellega. «See on väga hea üldfüüsiline treening ning väga intensiivne rasvapõletus, mis on ka üks peamisi põhjuseid, miks taipoks naistele hästi peale läheb,» selgitab ta.

Andra Aho treenib Tallinna taipoksi klubis treener Kevin Renno käe all, teda on õpetanud ka Taist pärit treener Mosa Chatchawan. Neiu alustas võitluskunstide maailmas 16-aastasena. 

Tagasi üles
Back