Eesti U17 koondis lõpetas valikturniiri võiduga Liechtensteini üle

Eesti U17 koondis.
Eesti U17 koondis. Foto: Eesti Jalgpalli Liit

Tbilisis lõppes jalgpalli UEFA U-17 koondiste EM-valikturniir, mille viimases voorus Eesti alistas 2:0 Liechtensteini.

Eesti ülekaal oli ilmne, pealelööke sooritati 18 (neist täpseid 8), vastaste ühe vastu, kuid skoor avati alles 54. minutil, kui täpne oli Mattias Käit. Sama mees lõi 62. minutil ka teise värava ja kuigi Kaspar Mutso eemaldati mängust 66. minutil, ei muutnud see mängupilti ja Eesti pälvis kindla 2:0 võidu ja kolmanda koha turniiril, vahendab Eesti Jalgpalli Liidu kodulehekülg.

«Täna kasutasime ära oma tugevused – leidsime kiiresti üles duellid ja saime ka palju pealelööke. On tähtis, et saime täna selle võidu, sest poisid said tulemuse pärast kahte head mängu, mille küll kaotasime. Kuna Poola võitis täna Gruusiat, siis tähendanuks see, et meie võidu korral Gruusia üle oleksime edasi saanud – seekord läks aga nii. Täna oli meie poolt väga korralik mäng ja teenitud võit,» sõnas noortekoondise peatreener Lars Hopp pärast mängu.

Kõik kolm Eesti väravat turniiril lõi Mattias Käit. Esikohamängus oli Poola 1:0 üle Gruusiast.