Haanja Jala100 ultrajooksu võitis rajarekordiga Rait Ratasepp

Mariel Gregor
Rait Ratasepp Tartu Linnamaratonil.
Rait Ratasepp Tartu Linnamaratonil. Foto: Margus Ansu

Viiendat korda toimunud Haanja Jala100 jooksu võitis Rait Ratasepp. Tänavu esimese eestlasena ultratriatloni (kahekordne Ironmani distants) läbinud 31-aastane spordimees läbis 100 km pikkuse jooksu uue rajarekordiga 8:16.19, vahendab vsport.ee.

Senisest rajarekordist 8:43.49 said täna jagu ka teise koha saavutanud Lauri Valdmaa (aeg 8:34.35) ja kolmandaks tulnud Hannes Veide (aeg 8:39.20). Esikuuikus lõpetasid veel Cris Poll (aeg 8:46.21), lätlane Valdis Nilovs (aeg 8:48.40) ja Kaido Vetevoog (aeg 9:51.27).

Parim Võrumaa mees oli ajaga 10:33.36 Tõnu Hendrikson, kes sai 12. koha.

14. jooksjana tuli ajaga 10:34.44 üle finišijoone kiireim naine, kelleks oli Mari Boikov. Võrulanna Kristi Kreitsberg (aeg 13:21.19) oli naistest kaheksas.

Kui seni oli kõige rohkem pika distantsi lõpetajaid olnud 2011. aastal – 34, siis täna jõudis ultrajooksu finišisse 62 võistlejat. Viimane neist ajaga 14:44.07.

Maratonidistantsil oli meestest kiireim Veiko Ardel (aeg 3:25.34) ja naistest Piret Põldsaar (aeg 4:25.48).

Joosti 6,67 km pikkusel ringil, kus tõusumeetreid 73.

Kokku oli stardis 126 jooksjat, seegi on ürituse uus rekord.