Viimasel veerandil lagunenud Rock sai eurosarjas kindla kaotuse

Korvpalli meistriliiga 10. oktoobri kohtumises alistas Rapla Tartu Rocki 74:68.
Korvpalli meistriliiga 10. oktoobri kohtumises alistas Rapla Tartu Rocki 74:68. Foto: Rein Murakas

Tartu Rock alustas täna EuroChallenge'i sarja ning avamängus tunnistati võõral väljakul Rovinari Energia paremust 56:74. Viimase veerandi eel juhtisid tartlased veel ühe punktiga, kuid lõpuks lagunes Rocki mäng täielikult. Rocki parimana viskas Timo Eichfuss täna 15 punkti ja võttis maha kuus lauapalli.

Rapla meeskond kohtus samal ajal Balti liigas Liepajaga ning koduväljal saadi 72:76 kaotus. Rait-Riivo Laane kogus 16 punkti.

Eesti meistrivõistlustel alistas TLÜ/Kalev kindlalt 94:77 esimese kohtumise pidanud Audentese meeskonna. Võitjate kasuks viskas Robertas Grabauskas 24 punkti. Raido Roosi arvele jäi 20 silma.

-

Raplas on esimene veerand lõppenud. Kodumeeskond on Liepaja vastu kaotusseisus 18:21

-

Rocki algviisik kohtumises Energia vastu: Sokk, Dorbek, Talts, Petrukonis, Kurbas

-

Vigastusega hädas olnud Kurbas saab tartlasi aidata! Hea uudis!

34:35

Eichfuss on tartlaste kasuks visanud 11 punkti ning on üleplatsimees. Dorbeku arvel on 10 punkti

-

Audentes teeb TLÜ/Kalevi vast südi esitust ning on hetkel kaotusseisus 34:42

-

Raplas käib kolmas veerand ning kodumeeskond on Liepaja vastu kaotusseisus 58:61

-

Audentese eest on neli minutit väljakul viibinud ka Rauno Pehka poeg Ron-Arnar, kelle arvel on seni kaks punkti

47:46

Kolmas veerand on lõppenud. Rock ühega peal!

-

Raplas käib viimane minut, Liepaja peal 76:72

-

Raplas on mäng lõppenud. Kodumeeskond tunnistas Liepaja paremust 72:76. Laane arvele jäi 16 punkti. Zeidaks ja Paasoja lisasid 12 silma

56:74

Rocki parimana viskas Eichfuss 15 punkti ja võttis kuus lauapalli. Dorbeku arvele jäi 12 punkti.

56:74

Rock läks viimasele veerandile vastu punktises eduseisus, kuid jäi viimasel kümnel minutil vastastele alla koguni 9:28

56:74

TLÜ/Kalev võitis Audentest kindlalt 94:77

Enne mänge:

Tartu Rock alustab Rumeenias FIBA EuroChallenge'i hooaega. Eesti aja järgi kell 19 algavas mängus minnakse vastamisi Energia Targu-Jiu meeskonnaga, vahendab basket.ee. Rockil on hooaeg alanud üle kivide ja kändude ning turniiritabelis on kirjas 6 võitu ja 5 kaotust. Eesti meistrliigas kaotati hakatuseks topeltmängudes BC Kalev/Cramole ja TYCO Raplale, oktoobri viimasel nädalavahetusel kaotati võõrsil ka Rakvere Tarvale.

Rocki räsivad ka vigastused. Teisipäevasest mängust jääb kindlasti eemale Joosep Toome, lahtine on Tanel Kurbase ja Augustas Peciukeviciuse osalemine. Viimasest mängust võtavad tartlased Rumeeniasse kaasa siiski positiivsed emotsioonid, sest TLÜ/Kalev alistati möödunud reedel Janar Taltsi 30 punkti toel numbritega 85:54 ning tõusti liigatabelis kolmandale kohale.

Energia Targu Jiu klubil on Rumeenia liigas kirjas 3 võitu ja 1 kaotus. Avamängus kaotati 1 punktiga Craiovale ning seejärel võideti Pitesti, BC Timisoara ning Cluj Napoca meeskondi. Vastasmeeskonnas annavad tooni võõrleegionärid, nimekirjas on koguni 7 välismaalast: 5 ameeriklast, 1 tšehh ja 1 montenegrolane. Kaheksanda välismaalase leiab treeneripingilt, peatreener Antonis Constantinides on pärit Küproselt ning juhendanud ka Küprose meeste koondist.

Kalev/Cramo on teisipäeval samuti kell 19 Ühisliiga kohtumises Helsingis vastamisi Bisonsi meeskonnaga, kes äsja kaotas Soome liiga eelviimasele. Bisons on saanud VTB-s ühe võidu neljast mängust, BC Kalev/Cramo läheb mängule vastu kahe järjestikuse võiduga ühisliigas.

Eestimaa pinnal toimub ka üks Balti liiga mäng, kus TYCO Rapla võõrustab algusega kell 18.30 Sadolini Spordihoones Liepaja Triobeti. Raplal on Balti liigas kirjas neljast mängust 3 võitu, Liepaja on pidanud vaid ühe mängu ning tabelis on kirjas 93:65 võit Kedainiai Nevežise üle.

Esimest korda astub täna Eesti meistriliiga mängus väljakule uustulnuk Audentese SG/Noortekoondis, kui Audentese Spordihallis võõrustakse algusega kell 19.15 seni võiduta TLÜ/Kalevi meeskonda. Audentese SG/Noortekoondis koosneb eranditult Audentese Spordigümnaasiumi õpilastest. Kokku on nimekirjas 23 poissi, kelle hulgast leiab korvpallisõpradele tuttavaid nimesid nagu näiteks Pehka, Kullamäe ja Jurkatamm.