Saag ja Piiroja päästsid Eestile lisaminutitel võidu!!

Eesti jalgpallikoondise liikmed treeningul.
Eesti jalgpallikoondise liikmed treeningul. Foto: Mihkel Maripuu

Eesti jalgpallikoondis alistas A. Le Coq Arenal EM-valikmängus viimaste minutite väravatest 2:1 Fääri saared. Eesti viigivärava lõi vahetusest sekkunud Kaimar Saag, võiduvärava autor oli koondise kapten Raio Piiroja.

Mängu käik:

-

Eesti algkoosseis: Sergei Pareiko, Ragnar Klavan, Raio Piiroja, Alo Bärengrub, Enar Jääger, Dmitri Kruglov, Konstantin Vassiljev, Aleksandr Dmitrijev, Sander Puri, Tarmo Kink ja Andres Oper.

Fääri saarte algkoosseis: Gunnar Nielsen, Jonas Tor Naes, Johan Davidsen, Atli Gregersen, Hendrik Rubeksen, Jann Ingi Petersen, Frodi Benjaminsen, Simun Samuelsen, Jakub a Borg, Christian Holst, Joan Simun Edmundsson.

1 min

Eesti paneb palli mängu

2 min

Eesti hoiab oma väljakupoolel palli

3 min

Kruglov leiab sööduga hästi Operi, kuid ründaja ei saa palli korralikult omaks

5 min

Piiroja teeb Borgi vastu vea ning Fääri saared teenivad karistuslöögi

6 min

Fäärid teenivad esimese nurgalöögi

7 min

Kohtumine on alanud küllaltki rahulikult

9 min

Kruglov annab värava alla tsenderduse, kuid Nielsen püüab palli kindlalt

11 min

Oper saab suurepäraselt läbi, kuid lööb healt positsioonilt mööda. Võimalus oleks olnud ka Kingil, kuid Oper näitas, et tema lahendab antud olukorra ise

12 min

Kruglov lööb vasakult äärelt ja pall põrkab vastasest posti ja siis üle otsajoone. Eesti on hakanud rohkem ründama

13 min

Kink tulistab kaugelt ja Nielsen on natuke raskustes, kuid siiski tõrjub

14 min

Oper saab nurgalöögi järel peaga löögile, Nielsen tõrjub

15 min

Fääridele nurgalöök, mis siiski tulemust ei too

16 min

Jääger tsenderdab Operile, kuid vastastest läks pall üle otsajoone

20 min

Omakorda tsenderdab karistusalasse Vassiljev, kuid pall läheb natuke pikaks

19 min

Puri saab Jäägri tsenderdusele hästi pea vahele, kuid pall lendab napilt mööda

21 min

Pareiko püüab kindlalt Fääride tsenderduse

21 min

Holst tõmbab Vassiljevi maha ning teenib sellega kohtumise esimese kollase kaardi

22 min

Fääride rünnakul saab löögile Edmundson, kes saadab siiski palli kindlalt üle värava

23 min

Kink lööb kaugelt, kuid löök jääb nõrgaks ja Nielsen püüab kindlalt

26 min

Mäng on natuke rahunenud

28 min

Omakorda hoiavad nüüd mõnda aega palli fäärid

28 min

Edmundsson viib Fääri saared karistusala keskelt tehtud löögist 1:0 juhtima

30 min

Eesti teenib vasakult äärelt karistuslöögi, millest omakorda tuleb nurgalöök. Tulemust ei too ka see

33 min

Kruglov teenib Eestile suurepärasest kohast karistuslöögi

33 min

Fäärid on saanud rohkem initsiatiivi ja omakorda saab löögile Benjaminsen, kelle löök jääb siiski nõrgaks

34 min

Kink lööb karistuslöögi otse müüri

36 min

Kruglovi kauglöök langeb Nielseni saagiks

36 min

Edmundsson teenib aja viitmise eest kollase kaardi

38 min

Oper saab karistusala joonelt suurepäraselt löögile, kuid pall lendab kindlalt mööda

40 min

Nüüd saab aja viitmise eest kollase kaardi fääride väravavaht Nielsen

42 min

Kink proovib kaugelt. Löök on päris hea, kuid Nielsen tõrjub

44 min

Fäärid mängivad kavalalt karistuslöögi lahti. Borgi löök lendab mööda

45 min

Vassiljevi kauglöök valmistab Nielsenile natuke raskusi, kuid siiski midagi ohtlikku sellest ei tule

45 min

Esimesele poolajale lisatakse üks minut

45 min

Esimene poolaeg läbi. Fääri saared juhivad 1:0

46 min

Fäärid panevad palli mängu, käib teine poolaeg

48 min

Kink hoiab pikalt palli, kuid saab siiski löögile, mille Nielsen püüab

49 min

Kruglov teenib Eestile nurgalöögi

50 min

Kruglov saab suurepäraselt positsioonilt palli, kuid löök ebaõnnestub täielikult

52 min

Borg saab hästi läbi. Pareiko tuleb natuke hilja väravast välja ja Pareiko saab löögi vastu nägu. Borg saab ka kollase kaardi

53 min

Puri tsenderdab paremalt äärelt, kuid Nielsen püüab

56 min

Nielsen lükkab Vassiljevi tsenderduse nurgalöögiks

57 min

Eestlased üritavad, kuid löögile ei jõuta

59 min

Puri löök jääb nõrgaks ja Nielsen püüab

62 min

Eesti vahetab. Oper pingile, Saag mängu

64 min

Puri mängib ennast löögile, kuid Nielsen püüab kindlalt

66 min

Vassiljevi kauglöök lendab üle värava

67 min

Fääri saared vahetavad. Borg välja, Poulsen sisse

70 min

Eesti vahetab. Kruglov välja, Post sisse

70 min

Kink saab hea söödu, kuid vilistatakse suluseis

72 min

Nurgalöök langeb Nielseni saagiks

72 min

Eesti teenib nurgalöögi

73 min

Vassiljevi nurgalöök lendab üle küljejoone

74 min

Fääri saared vahetavad. Samuelsen välja, Hansen sisse

76 min

Posti pealöök lendab kindlalt mööda

76 min

Eesti vahetab. Puri välja, Purje sisse

78 min

Fäärid viidavad võimaluse korral mõnuga aega, Eestil jääb samal ajal aega ainult vähemaks

80 min

Fäärid ründavad ka vahelduseks, siiski läheb pall kindlalt nende löögist auti

81 min

Purje valmistab paremal äärel vastastele muret, kuid üle nurgalöögi sealt ei tule

84 min

Eesti ründab maruliselt, aga skoor püsib endine

85 min

Fääri saared vahetavad. Petersen välja, Lokin sisse

87 min

Post saab peaga löögile, kuid löök jääb väga nõrgaks

89 min

Piiroja löök lendab väga kaugelt väravast mööda

90 min

Saag kõmmutab kaugelt, aga kindlalt mööda

90 min

Saag kõmmutab paarilt meetrilt palli tugevalt võrku!!. Seis 1:1!!

90 min

Mängule lisatakse 4 minutit

90 min

Piiroja lööb värava!! Eesti juhib 2:1!!!!

90 min

Post tulistab üle

Tegemist on 2012. aasta EM-valikturniiri esimese kohtumisega. C-alagrupis mängivad lisaks Eestile ja Fääri saartele veel Itaalia, Serbia, sloveenia ja Põhja-Iirimaa.