NBA-karjääri parima mängu teinud Valanciunas aitas Raptorsi liiga liidriks

Jonas Valanciunas säras NBAs.
Jonas Valanciunas säras NBAs. Foto: SCANPIX

Korvpalliliigas NBA tegi läinud ööl karjääri parima mängu leedulane Jonas Valanciunas, aidates Toronto Raptorsil alistada 104:100 Phoenix Sunsi.

Valanciunas viskas 27 punkti ja võttis 11 lauapalli, DeMar DeRozan lisas 23 punkti. Ehkki Suns tabas viimasel veerandajal kümnest kaugviskest seitse ja pääses 17-punktilisest kaotusseisust korraks juhtimagi, võttis Toronto siiski viienda järjestikuse võidu ning on nüüd 12 võidu ja kahe kaotusega idakonverentsi liider. Sama hea võiduprotsent on veel vaid läänekonverentsi liidermeeskonnal Memphisel.

Houston Rockets oli kodusaalis James Hardeni 36 punkti toel 91:86 parem New York Knicksist. Seejuures viskas Harden kolmandiku oma punktidest viimase viie minuti jooksul ning aitas ilma vigastatud Dwight Howardi ja Patrick Beverleyta mänginud Rocketsi kuuepunktilisest kaotusseisust võiduni. Knicksile tõi 14 punkti Carmelo Anthony, kes pidi avapoolaja lõpus seljakrampide tõttu mängust lahkuma.

Chicago Bullsi eest naasesid platsile nii Derrick Rose kui ka Pau Gasol ning Bulls alistas võõrsil 97:95 Utah Jazzi. Jimmy Butler tõi Bullsile 25 punkti, Gasol lisas 23 ja Rose 18 punkti. Los Angeles Clippersi 113:92 võidumängus Charlotte Hornetsi üle särasid taas Blake Griffin ja Chris Paul - esimene viskas 22 punkti ja võttis 16 lauapalli, teine andis lisaks 22 punktile 15 korvisöötu.