Balti liiga: Tarvas alistas kodus Moskva Dünamo, Valga meeskond võitis TLÜ/Kalevit

TLÜ/Kalevi ja Valga/Maks&Mooritsa kohtumine.
TLÜ/Kalevi ja Valga/Maks&Mooritsa kohtumine. Foto: Tairo Lutter

Korvpalli Balti liigas peeti täna viis mängu, milles olid võistlustules ka neli Eesti võistkonda.

Õhtu esimeses kohtumises sai suure kaotuse TTÜ, kes jäi võõrsil 54:116 alla Lietkabelise meeskonnale. Võitjate parimana viskas Evaldas Zabas 20 punkti, TTÜ poolt panustasid 14 silmaga nii Joonas Järveläinen kui Kristjan Makke.

Kahe Eesti meeskonna omavahelises vastasseisus alistas Valga/Maks&Moorits võõral väljakul 81:66 TLÜ/Kalevi. Võitjate suurimaks korvikütiks oli 24 punkti visanud Reinis Strupovics, Kalevi poolt vastas 18 punktiga Ivar Tulit.

Rakvere Tarvas võõrustas omakorda Moskva Dünamot ning teenis kodus 87:81 võidu. Tarva parimana korraldas taas viskekontserdi Brandis Raley-Ross, kelle arvele jäi 35 punkti, Dünamo resultatiivseimaks oli 23 silmaga Tyshawn Taylor.

Eesti meeskondadest paneb täna esimesena palli mängu TTÜ, kes kohtub võõrsil Lietkabelisega, kohtumine algab kell 18.30

Lietkabelise-TTÜ mängule on avavile antud

Lietkabelis - TTÜ
Kui avaveerandist on veidi rohkem kui pool mängitud, on Lietkabelis juhtimas 18:6

Lietkabelis-TTÜ
Avaveerandit jääb mängida kaks minutit, kodumeeskond on suutnud vahet veelgi suurendada, kui tablool särab seis 21:8

Lietkabelise-TTÜ
Teist veerandaega on mängitud kolm minutit ja võõrustajad on juba juhtimas 40:20

Loetud minutite pärast on algamas ka Tarva-Moskva Dünamo ja TLÜ/Kalevi-Valga mängud

Kodumeeskond on 3.26 enne poolaja lõppu juhtimas 53:26

Kalev-Valga
Kahe Eesti meeskonna omavaheline mäng on alanud tasavägiselt, nelja minuti järel on tablool seis 5:5

Tarvas-Dünamo
Rakvere meeskond on esimeste minutite järel kodus 6:2 juhtimas

Avapoolaja lõpuks on võõrustajad juhtimas 66:36, sealjuures avaveerandil viskasid TTÜ mehed vaid kaheksa punkti. Seni on Eesti meeskonna parimana visanud Kristjan Makke 12 punkti, Joonas Järveläinen on lisanud 11 silma

TLÜ/Kalev-Valga
Avaveerandi võidab 14:12 Kalev

Käimas on avaveerandi viimane minut, kodumeeskond on juhtimas 23:18

Kalev-Valga
Osapooled on pöördunud ja teise veerandaja keskpaigaks on omakorda 26:21 saanud juhtima Valga meeskond

Rakvere meeskond võitis avaveerandi 25:19, teise veerandaja kolme minuti järel on seis kodutiimi poolt vaadatuna 35:30

Kolmas veerandaeg on alanud, võõrustajad juhivad 71:39

Kalev-Valga
Avapoolaja järel on Kalev jäänud taha 30:34

Rakvere meeskond on omakorda võitnud poolaja 52:43

Vahepeal korraliku teise veerandaja teinud TTÜ viskab kolmandal veerandajal taas vaid kaheksa punkti ja kolme veerandaja järel on tablool seis 89:44

Võõrustajad on ületanud 100 punkti piiri, TTÜ-l veel 50 punkti koos pole: 3.47 enne lõppu on seis 102:49

Kodumeeskond saab ülikindla ja suureskoorilise võidu, kui mäng lõppeb seisuga 116:54. Eesti klubi parimana viskasid Järveläinen ja Makke 14 silma

Kahe Eesti tiimi vastasseisu lõpuni jääb 5.36, Kalev on 56:68 kaotusseisus

Mängu lõpp on läinud tasavägiseks ja loetud sekundid enne lõppu on Rakvere edu vaid 85:81

Kalev-Valga
Loetud sekundid enne kohtumise lõppu on Valga juhtimas 79:65

Kalev-Valga
Mäng on läbi, külalised Valgast võtavad 81:66 võidu. Kalevi parimana viskas Tulit 18 punkti, Valga poolt vastas 24 silmaga Strupovics

Seegi mäng on läbi, Tarvas saab 87:81 võidu. Rakvere meeskonna parimana viskas Raley-Ross 35 punkti

Teised tänased mängud:

Lisaks mängivad täna omavahel Pieno zvaigzdes - Barons ning Jekabpils - Valmiera.