TTÜ alistas naiste karikafinaalis Kohila

Mariel Gregor
TTÜ ja Kohila mäng.
TTÜ ja Kohila mäng. Foto: Tairo Lutter

Tartu Ülikooli spordihoones peetakse täna võrkpalli naiste ja meeste karikavõistluste finaalid. Kell 13.00 alanud naiste finaalis olid vastamisi tiitlikaitsja Kohila ja TTÜ naiskonnad ning 3:1 võidu võttis TTÜ.

Mängu käik:

4. geim:

Kohila pääseb neljandas geimis 7:6 eduseisu, kuid TTÜ viigistab Erle Püvi löögist. Tasavägine mäng jätkub, 12:12 seisult võidab TTÜ pika pallivahetuse ja seejärel pannakse blokk ette Graumannile - 14:12. Kohila teeb tehnilise praagi ja TTÜ kolme punktiga juhtimas 16:13. Püvi löögi järel TTÜ ees 18:16. 16-aastane Kertu Laak toob Kohila punkti kaugusele 20:19 ja viigistav geimi 20:20. Laagi serviseeria järel pääseb Kohila ette 22:21, ent õige pea on taas TTÜ ees 23:22. 24:23 TTÜ eduseis. Geim TTÜ-le 25:23 ja kogu mäng 3:1.

3. geim:

TTÜ alustas kolmandat geimi taas paremini, minnes 5:3 juhtima ja Triin Veidemani rünnakust oli TTÜ ees 10:8. Kohila kogenuima mängija Mari-Liis Graumanni löök tõi tabloole numbrid 14:14. Teiseks tehniliseks time-out´iks oli TTÜ taas kahe punktiga ees ja Veidemani rünnakust juhiti 19:17. Ka TTÜ blokk on hästi tööle saadud ja geim TTÜ-le 25:21.

2. geim:

Teine geim algas tasavägisemalt, seis oli viigis 9:9, 14:14. Mõlemad naiskonnad näitasid kaitses suurepärast mängu. Pika pallivahetuse järel pääses sidemängija Julija Mõnnakmäe löögist 17:15 ette Kohila. Maarja Kerner viis Kohila juhtima 19:16, ent TTÜ jõudis veel viigini 21:21. Lõpus olid kindlamad Kohila mängijad, võites geimi 25:21.

1. geim:

Avageimi alustas paremini TTÜ, minnes juhtima 8:4. Juhiti veel 13:10, ent siis kogus end ka Kohila ja jõudis 14:14 viigini ning läks ise 19:16 ette. TTÜ võitles kaitses kõvasti ja kahe serviässa järel mindi omakorda 24:23 ette. Geim TTÜ-le 26:24.