Rapla alistas kodus kindlalt Audentese

Rapla meeskond.

FOTO: Tairo Lutter

Ainsas tänases Eesti meeste korvpalli meistriliiga kohtumises võõrustas TYCO Rapla kodusaalis Audentese SG/Noortekoondist. Audentese noormehed suutsid Raplaga sammu pidada ühe veerandaja jagu, kuid seejärel panid Aivar Kuusmaa hoolealused oma paremuse maksma, võites mängu lõpuks 98:51.

Kohtumiseks oli hästi valmis Audentes, kes haaras pärast paariminutilist mängu juhtohjad enda valdusesse. Seejärel toibus ka Rapla oma alguse kohmetusest ning seis tasakaalustus. Veerandaja teises pooles oli aktiivsemaks pooleks juba kodumeeskond, kes juhtis esimese veerandi järel 24:20. Pisikesel pausil tegi Rapla peatreener Aivar Kuusmaa oma meeskonna mängu korrektuurid ning teisel kümnendil oli Rapla kui teisest puust, valitsedes mängu kindlalt. Veerand võideti 27:7 ning juhiti poolajaks 51:27, vahendas basket.ee.

Teisel poolajal jätkus kohtumine TYCO Rapla vedamisel. Kuigi Spordigümnaasiumi poisid võitlesid südilt, oli Rapla neist kogemustega üle, juhtides enne otsustavat kümmet minutit 75:41. Viimasel veerandajal Tallinna meeskond enam Raplale ohtlikuks ei saanud ning kohtumise lõppedes oli Rapla eduseis 47-punktiline, tablool lõppskooriks 98:51.

«Valmistusime mänguks tõsiselt. Audentese mäng TLÜ/Kaleviga näitas, et neid peab tõsiselt võtma. Nad mängisid ka täna tubli mängu, kiidaks neid noori poisse. Esimene veerand oli meil näha, et keskendumine ei olnud päris hea, siis alates teisest veerandist kaldus asi meie kasuks,» sõnas TYCO Rapla mänedžer Jaak Karp.

Rapla resultatiivseim oli 22 punkti visanud Ernestas Ezerskis. Teda toetasid Karl-Johan Lips ja Andre Pärn 17, Sander Saare 11 ning Rait Keerles 10 punktiga. Ainsana Audentese poolelt jõudis kahekohalise arvu punktideni Madis Soodla, kes viskas 15 punkti.

Tagasi üles