Berliinis sündis maailmarekord

Liis Velsker
David Lekuta Rudisha
David Lekuta Rudisha Foto: SCANPIX

21-aastane aafriklane David Rudisha püstitas Berliinis toimunud kergejõustikuvõistlusel 800 meetri jooksu maailmarekordi 1.41,09.

Taanit esindanud kenyalase Wilson Kipketeri nimel 13 aastat püsinud rekord sai alistatud vaid kahe sajandikuga, vahendab ERR Sport.

Juulis Heusden-Zolderis kõigi aegade teise aja 1.41,54 välja jooksnud Aafrika meister Rudisha läbis esimesed 400 meetrit jänese abil 49 sekundiga. 600 meetri vaheaeg oli 1.14,54 ning finišis sai legendaarse Kipketeri rekord napilt löödud.

Konkurendid jäid rekordmehest palju maha - teise koha saavutas Boaz Kiplagat Lalang ajaga 1.44,34 ja kolmandana lõpetas Abraham Kiplagat 1.44,49ga.