Aljand alistas Eesti meistrivõistluste põnevas duellis Liivamägi

Martti Aljand.
Martti Aljand. Foto: Jaanus Lensment

Kalevi veekeskuses algasid täna Eesti meistrivõistlused lühiraja ujumises. Esimesel võistluspäeval seglitati võitjad viiel alal.

Meeste 100 meetri kompleksujumises pidasid omavahel põneva duelli Martti Aljand ja Martin Liivamägi, esikoha sai ajaga 53.86 Aljand. Liivamägi finišeeris teisena ajaga 54.29, kolmanda koha sai Pjotr Degtjarjov (54.71). Naiste 100 meetri kompleksujumise võit läks Margaret Markvardtile, kes ajaga 1.04,82 ujus uue Eesti noorte rekordi. Karleen Kersa sai ajaga 1.05,00 teise koha, pronksmedali teenis Kätlin Sepp (1.05,65).

Naiste 200 meetri rinnuliujumises tuli võitjaks Maria Romanjuk (2.27,10), teise koha sai Karleen Kersa (2.40,21) ja kolmas oli Arina Garsina (2.43,66). Meeste samal distantsil võidutses Martin Allikvee (2.11,48), teine oli Filipp Provorkov (2.14,58) ning kolmas Maksim Akavantsev, kelle aeg 2.17,95 tähistab ka uut noorte rekordit.

Naiste 200 meetri liblikujumise Eesti meistriks tuli Gerda Pak, kes sai kirja aja 2.19,24. Teise koha sai uue noorte rekordiga Margaret Markvardt (2.23,00) ja kolmas oli Katrin Zaitseva (2.24,25). Meeste 200 meetri liblikujumise võitjaks krooniti uue noorte rekordi ujunud Kregor Zirk, kelle ajaks oli 2.00,30. Teisele kohale ujus end Arkadi Kalinovski (2.02,06) ja kolmanda koha sai Daniel Zaitsev (2.03,92).

Meeste 50 meetri vabaltujumise finaalis sai esikoha Pjotr Degtjarjov (21.90), teine oli Nikita Tsernosev (22.78) ja kolmas Vladislav Pasurin (22.80). Naiste samal distantsil võidutses Tess Grossmann (25.73), teine oli Kertu Ly Alnek (26.47) ja kolmas Anita Stepanenko (26.87).

Päeva viimase alana olid kavas 4x50 meetri vabaltujumised. Naiste distantsil tulid võitjaks TOPi ujumisklubi esindanud Karleen ja Katriin Kersa, Kätlin Sepp ja Tess Grossmann, teisena lõpetasid Garant 1 võistkonna eest ujunud Monika Lipard, Carmen Sandra Kuusk, Katrin Zaitseva ja Maria Romanjuk, kolmanda koha teenisid Kohtla-Järve VSK 1 ujujad Alina Vedehhova, Kristina Sablovskaja, Ksenia Minajeva ning Diana Paslane.

Meeste 4x50 meetri vabaltujumise esikoht läks Audentese esimesele võistkonnale (Martti Aljand, Marko-Matteus Langel, Mart Mandel, Pjotr Degtjarjov), teise koha said Garant 1 võistkonna eest ujunud Martin Allikvee, Nikita Kozlovski, Daniel Zaitsev ja Nikita tsernosev, kolmas koht kuulus Tartu Ujumisklubi esimesele võistkonnale, keda esindasid Robert Roose, Karl Johann Luht, Markus Milk ja Marko Tiidla.

Eesti meistrivõistlused jätkuvad homme, Postimees vahendab ka otsepilti.