Janar Mägi on Saksamaal heas hoos

Janar Mägi kohtumises Gruusia vastu.

FOTO: Tairo Lutter

Saksamaa käsipallimeistrivõistluste esiliigas sai Eesti koondislase Janar Mägi koduklubi EHV Aue möödunud nädalal turniiritabelisse juurde võidu ja kaotuse.

Kõigepealt alistati võõrsil TV 05/07 Hüttenberg 33:29, kus Mägi viskas üleväljamehena üheksa väravat. Seejärel kaotati kodus TV Bittenfeldile 22:24. Selles kohtumises kogunes eestlase arvele neli tabamust.

Järjekordsed võidud teenis vigastust raviva Dener Jaanimaa leivaisa ThSV Eisenach, kes oli kodus 35:28 üle Rostocki Emporist ja võõrsil 29:23 HSG Nordhorn-Lingenist. Eisenach on 21. vooru järel 27 punktiga kuues ning viis silma vähem kogunud Aue kümnes. Bittenfeld paikneb turniiritabeli teisel, Nordhorn-Lingen viiendal, Rostock 13. ja Hüttenberg eelviimasel 19. real.

Saksamaa kõrgliigas võttis vigastusest taastuva Mait Patraili tööandja TSV Hannover-Burgdorf kaks võitu, kui võõrsil alistati SG BBM Bietigheim 28:24 ja siis oldi kodus 27:19 üle TSG Lu-Friesenheimist. Hannover-Burgdorf on 21-st matšist teenitud 21 punktiga kaheksandal kohal. Lu-Friesenheim hoiab 16. ning Bietigheim viimast ehk 19. positsiooni. Esikolmiku moodustavad THW Kiel, Rhein-Neckar Löwen ja SG Flensburg-Handewitt.

Tagasi üles