Möödunud kevadel Eestis toimunud seminaril, millest võtsid osa kõik suuremad alaliidud ning ka politsei, tõdeti, et suurim on risk küll jalgpallis, kuid valvsad peavad olema eranditult kõik. Üks Eesti prioriteet peaks olema sportlaste harimine ning ennetustöö. Postimees uuris, mida on teised suure riskiga spordialaliidud kihlveopettustega võitlemiseks ette võtnud. Selgus, et probleemist ollakse teadlikud, kuid reaalse uurimise ja ennetuseni pole jõutud. Erandiks on jalgpalliliit, kus uurimine jätkub. Pole välistatud, et tulevikus saab petturite nimekiri täiendust.
Võimas ja õpetlik signaal
Spordiennustuste maailm on peaasjalikult jalgpalli poole kaldu – koguni 71 protsenti kõigist panustest tehakse sellele alale. Teisel kohal on 11 protsendiga kriket, kuid see Eestit ei puuduta. Kolmandal kohal on panuste hulga poolest aga tennis, mis võtab endale üheksa protsenti spordiennustuste turust. Maailmas on väga populaarne ka võrkpallile panustamine.
Eesti tenniseliidu peasekretär Allar Hint tunnistas, et risk on suur, kuid väitis, et eestlased pole pettustega seotud olnud. «Teame, et riski poolest oleme jalgpalli järel teisel kohal,» ütles ta. «Samal ajal ei näe ma, et meie koduses tennises probleeme oleks.» Hindi sõnul on Eestis toimunud rahvusvahelistel turniiridel tekkinud küll pettusekahtlusi, kuid ka siis on asjaosalised olnud välismaalt. Kahtlustest on asjaga tegelevatele institutsioonidele teada antud.
Tenniseliit saab infot ka Betradari süsteemi vahendusel. Üleilmne süsteem analüüsib mängudele tehtavaid panuseid ning annab teada, kui asjad kahtlaseks muutuvad. Ennetustööga Eesti tennises ei tegeleta. «Vajaliku info edastab mängijatele rahvusvaheline tenniseliit,» selgitas Hint. Seega peaksid tennisistid saama nn e-õpet, mille kaudu ollakse kursis organiseeritud kuritegevuse ohtudega.