Piiroja ja Kams stardivad Otepää MK-etapi rajal paarissprindis

Raio Piiroja. Arhiivifoto.

FOTO: Ants Liigus / Pärnu Postimees

Sel nädalavahetusel toimuval Otepää maailmakarikaetapil leiab aset ka harrastajate sprindivõistlus, kus jalgpalliridu esindavad legendaarne keskkaitsja Raio Piiroja ning Eesti koondise paremäär Gert Kams.

«Ütleme nii, et viimaseks ei jää ning esimeseks ka ei tule,» muigab oma lahkumismänguks Islandi vastu valmistuv Piiroja pärast seda, kui on tutvunud vastaspaaridega nagu Ago Markvardt ja Allar Levandi, Priit Pullerits ja Art Soonets, Allar Raja ja Kaspar Taimsoo, Ain-Alar Juhanson ja Priit Ailt, Sander Pärn ja Urmo Aava jpt. 

«Osad on ju olümpiamängudelgi medaleid võitnud. Sõudjad on tugevad. Ei tea, äkki meil on kiirust rohkem, aga see kiirus, mis jalgades on, suuskadesse tavaliselt ei kajastu. Kui kahevõistlejad välja jätta, siis sõudjad on suured konkurendid. Samas ei saa unustada Ain-Alar Juhansoni – tal selline mootor, et võib üheksa tundi järjest seda sprinti panna,» selgitab Piiroja.

Mõlemal tiimi liikmel tuleb läbida vabatehnikas üks 1,5-kilomeetrine maailmakarikaetapi sprindiring. Heitlus leiab aset pühapäeval kell 12.30.

Raio Piiroja lahkumismäng toimub 31. märtsil, mil Eesti koondis võõrustab Lilleküla staadionil tugevat Islandit.

Tagasi üles
Back