Serviti tõusis võiduga Balti liigas liidrikohta jagama

Põlva Serviti peatreener Kalmer Musting

FOTO: Toomas Huik

Serviti tõusis võiduga Balti liiga liidrikohta jagama Põlva Serviti käsipallimeeskond lõpetas täna eduka nädalavahetuse Valgevenes, alistades päev varem Balti liiga liidriks tõusnud Bresti HC Meškovi 28:22 (16:12).

Põlvalased on nüüd seitsme mänguga kogunud 9 punkti ja jagavad liidrikohta mulluse võitja Minski SKA-ga. Tõsi, liiderduole hingavad kuklasse veel kolm klubi. Serviti peatreener Kalmer Musting küsis pärast koduliiga kaotust Viljandi HC-le ja enne reisi Valgevenesse: «Ehk aitab meil oma mängu leida keskkonnavahetus ja mängud teistsuguste vastastega?» Vastus on ilmselt käes – laupäeval mängiti viiki tiitlikaitsja Minski SKA-ga ja täna saadi oluline võit Brestis.

Põlvalased said juba poolajaks neljaväravalise eduseisu 16:12 ja suurendasid seda lõpuvileks veel kahe võrra ning tabelisse kirjutati hooaja neljas võit tulemusega 28:22. Ardo Puna viskas Serviti kasuks 8, Hendrik Varul 5, Kristjan Muuga 4, Pavel Turajev 3, Margo Pikksööt, Pavel Turajev ja Siivo Sokk 2 ning Henri Hiiend ja Andreas Rikken 1 värava.

Teises pühapäevases kohtumises alistas SKA leedulaste Vilniuse VHC Šviesa kodus kindlalt 39:23 (21:15) ja on nagu Servitigi kogunud 9 punkti. Meškovil on 8, Riihimäe Cocksil 7 ja HC Kehra/Horizon Pulp&Paperil 6 punkti. Viimasel kahel võistkonnal on aga üks kohtumine vähem peetud. BHLi parim snaiper on endiselt kehralane Marko Slastinovski 50 väravaga.

Tagasi üles