Eestlannad tegid võõrsil suurepärased esitused

Korvpall.
Korvpall. Foto: Peeter Kümmel

Läinud nädalavahetusel tegid Eesti korvpallinaised piiri taga vägagi muljetavaldavaid etteasteid. Kui Maaja Bratka valiti Inglismaal lausa vooru MVP-ks, siis Liisi Sokman ja Merike Anderson tegid samuti suurepärased mängud.

Maaja Bratka (ja Leicester Ridersi jaoks sai läbi pikk vaheaeg liigas, mida tähistati 103:32 võiduga Leeds Force'i üle. Maaja Bratka (22-190) mängis 22 minutit ja tõi 30 punkti ning 18 lauapalli (visked 17/13, vv 6/4). Need näitajad tagasid tartlannale ka vooru MVP tiitlit. Maia Bratka roll jäi sedakorda tavalisest väiksemaks - 16 minutit, 1 punkt ja 3lp (2/0), vahendas basket.ee.

Et konkurendid ei vääratanud, on tabeli tipp järgmine: 1. Nottingham 9-0, 2. Sheffield Hatters 9-1, 3. Northumbria 8-2, 4. Riders 6-4. Eurobasketi kokkuvõttes tuuakse ära ka Bratka võimsad keskmised: 17,4p (liiga 7. näit), 9,6 lp (4.) ja soliidne söötude arv 1,2, lisaks visketabavus 54,1 %.

Lõuna-Saksamaa regioonis alistas Bamberg võõrsil Jahn Müncheni 82:59 (38:25). Liisi Sokman osales 23 minutit ja tõi naiskonna ühe parimana 15+6lp+2rs (2p 6/4, 3p 3/1, vv 5/4). «Muljetavaldav esitus ja naiskonna parim reiting,» võttis Eurobasket kokku.

Bamberg (12-1) on Kelterni (13-0) järel Lõuna regioonis teine, kolmandana järgneb Würzburg (10-3).

Belgia kõrgliigas polnud Houthalenist kodus vastas Royal Castors Braine'ile, liidernaiskond võttis üheksanda klubi üle võidu 90:39 (48:19). Merike Anderson sai mänguaega 25 minutit, tõi selle ajaga 16+3+1, lisaks 2vl (2p 8/6, 3p 5/1, vv 1/1).

Neljapäeval kohtub Braine Eurocupi 1/8-finaali kordusmängus kodus prantslaste Charleville-Mezieres'i Falmmes Carolo'ga. Esimest mängust on seljakotis pluss 13 punkti.

Leedu liigas võitis kuuendal kohal olev Kaunase Hoptrans-Sirenos kodus tabeli viiendat Vilniuse Kibirkštist 53:51. Kaunase naiskonna peatreener Linas Salkus kasutas ses mängus vaid kuut mängijat, Ele-Riin Tammik jäi seekord pingile.