Keset jalgpalliväljakut kasvav Orissaare Tamm kandideerib Euroopa aasta puuks Anna oma hääl!

Mart Poom ja Orissaare tamm

FOTO: Eesti Jalgpalli Liit

Pühapäeval alanud Euroopa aasta puu valimisel osaleb ka Saaremaal Orissaare jalgpalliväljakul kasvav tamm. Kuulsal tammel on 13 konkurenti.

Aasta puu valimise eesmärk on juhtida tähelepanu huvitavatele vanadele puudele kui olulisele looduslikule ja kultuurilisele rikkusele, mida inimesed peaksid hindama ja kaitsma. Erinevalt teistest võistlustest ei ole Euroopa aasta puu puhul oluline ilu, suurus ega vanus, vaid lugu ja seotus inimestega. Otsitakse puid, millest on saanud laiema kogukonna lahutamatu osa.

Orissaare tamme tutvustuses rõhutakse puu erilisele asukohale, sest vaevalt asub kuskil mujal maailmas jalgpallistaadion, mille keskel kõrgub võimas tamm. Algselt oli tamme kõrval väike spordiplats, kuid 1951. aastal seda laiendati ja tamm jäi keset uut staadionit. Legend räägib, et aastakümneid tagasi olid kaks suurt traktorit üritanud tamme ära sikutada, aga trossid katkesid.

Kohalikud oskavad kasutada tammepõrget imehästi söötude andmiseks, lisaks annab puu head varju. Eelmisel aastal mängis samal väljakul ka Eesti Jalgpalli Liidu tähtede tiim, kes alistas väga raskeks osutunud kohtumises kohaliku meeskonna.

Igal aastal annab oma hääle aasta puu valimiseks sadu tuhandeid inimesi. Hääletamine toimub sel aastal 28. veebruarini. Viimasel nädalal on hääletamine salajane ehk tulemusi pole võimalik jooksvalt jälgida. Hääletuse tulemused avaldatakse 5. märtsil. Võidupuu tehakse pidulikult teatavaks 22. aprillil Brüsselis.

Euroopa aasta puu valiti esmakordselt 2011. aastal. Tänavuste kandidaatidega saab tutvuda siin.

Loe ka neid

Tagasi üles