Rock sai Balti liiga play-offis kindla võidu, Tarvas kaotas kodus seitsme punktiga

Rakvere Tarva ja Pieno zvaigzde kohtumine.
Rakvere Tarva ja Pieno zvaigzde kohtumine. Foto: Sander Ilvest

Korvpalli Balti liigas olid täna võistlustules neli Eesti meeskonda - ainukesena teenis võidu Tartu Ülikool/Rock, kaotused said kirja Rakvere Tarvas, Pärnu KK ja TYCO Rapla.

Rock alistas kodusaalis kindlalt Prienai meeskonna seisuga 100:68. Tartu meeskonna parimana viskas 20 punkti Janar Talts, kelle arvele jäi ka 11 lauapalli.

Samuti kodus mänginud Tarvas jäi 87:94 alla Pieno zvaigzdele, Rakvere suurimaks korvikütiks oli 23 punktiga Juris Umbraško.

Suure kaotuse sai võõrsil mänginud Pärnu, kes jäi õhtu esimeses kohtumises 71:108 alla Šiauliai meeskonnale. Eesti klubi parimana viskasid 14 punkti Renato Lindmets ja Sandis Silavs.

Samuti kindla kaotuse sai kirja Rapla meeskond, kes jäi võõral väljakul 75:105 alla Ventspilsile. Rapla parimana sai 17 silma kirja Domagoj Bubalo.

Mängu käik (Rock-Prienai):

Õhtu esimene mäng on kl 18.30 peagi algamas ja seal lähevad vastamisi Šiauliai ja Pärnu

Kohtumine Šiauliai ja Pärnu vahel on alanud

Võõrustajad on saanud Šiauliais juhtima 8:4

Avaveerandi keskel on Pärnu jäänud 5:14 kaotusseisu

Avaveerandi kaotab Pärnu 14:24

Peagi on algamas ka tänased teised kohtumised: Rock võõrustab Prienai meeskonda, Rapla kohtub Ventspilsiga ja Tarvas võtab kodus vastu Pieno zvaigzde

Rock ja Prienai panevad palli mängu! Rock alustab koosseisus Kurbas, Toome, Talts, Sokk ja Dorbek

0:5

Rock jääb kodusaalis alustuseks kaotusseisu

2:6

Rocki poolt avab skoori Talts

Pärnu on suutnud samal ajal mõned minutid enne avapoolaja lõppu viigistada võõrsil 37:37 Šiauliaiga

10:10

Neli minutit mängida veerandaja lõpuni, kui Talts viigistab Rocki poolt korvi alt

12:12

Eichfussi vabavisete järel seis Rocki ja Prienai mängus taas viigis

15:14

Taltsi kolmene viib Rocki kodusaalis juhtima

Samal ajal, kui mäng Tartus jätkub, on Pärnu kaotanud võõrsil Šiauliaile poolaja 42:47

Tarvas ja Pieno zvaigzde on alustanud tasavägiselt, mõned minutid enne avaveerandi lõppu on Rakvere juhtimas 19:17

Ventspils on omakorda minut enne avaveerandi lõppu juhtimas Rapla vastu 23:11

17:17

Tartus on lõppenud Rocki ja Prienai vahel avaveerand ja seis on viigis

23:17

Rock on alustanud teist veerandaega paremini kui Prienai mehed ja vahe on praeguseks hetkeks kuus punkti

26:19

Kriisa sopsab kolmese Rocki poolt

29:19

Ja jälle Kriisa!

Tarvas on samal ajal kaotanud avaveerandi 24:30 Pieno zvaigzdele

Rapla on omakorda võõrsil teisel veerandajal 11:35 kaotusseisus Ventspilsi vastu

32:19

Rocki ja Prienai kohtumises tabab ka Toome kolmese ja külalised võtavad aja maha

35:21

Ka Doronin tabab kolmese Rocki poolt

38:23

Neli minutit jääb Rocki ja Prienai mängu poolaja lõpuni

Rapla jätkab võõrsil keeruliselt, sest 5.11 enne poolaja lõppu on kaotusseis 19:44

48:32

Rocki poolt olid avapoolajal suurimateks korviküttideks üheksa punktiga Kriisa ja Toome, seitse silma lisas Talts, kuus punkti Eichfuss ja Doronin, viie punktiga panustas Peciukevicius, neli punkti sai kirja Sokk ja kaks silma jäi Kurbase arvele

Samal ajal on Pärnu kolmandal veerandajal sattunud raskustesse Šiauliai vastu, sest kuue minutiga on visatud vaid kuus punkti ja võõrustajad on juhtimas 65:47

Rapla on samal ajal kaotanud poolaja Ventspilsile 30:57

Rakveres on poolaja lõpuni jäänud 1.39, kodumeeskond on kaotusseisus 40:42

Rakveres kõlab poolajavile ja kohalik Tarvas on avavaatuse järel napis 44:45 kaotusseisus

Rocki ja Prienai mängus on kolmandat veerandaega jäänud mängida 6.12

Kolmanda veerandaja lõpuks vahe Šiauliaiga mõistlikumaks mänginud Pärnu meeskond on neljandal veerandajal skoorimisega raskustes - kuue ja poole minutiga on visatud vaid kaks punkti ning skoor on Pärnu poolt vaadatuna 64:92

Ventspils on kolmanda veerandaja keskel juhtimas Rapla vastu 71:43

Tarvas ja Pieno zvaigzde on alustanud samuti teist poolaega, Rakvere on esimeste minutite kaotmas 49:50

67:36

Rock on samal ajal edu suurendanud kodus Prienai vastu

73:41

Kaks minutit jääb Rocki ja Prienai mängu kolmanda veerandaja lõpuni

Õhtu kõige tasavägisemas mängus on Tarvas omakorda 53:52 juhtimas Pieno zvaigzde vastu

75:46

Rock on kolmanda veerandaja järel kindlalt juhtimas

Rakveres jääb kolmanda veerandaja lõpuni 4.27, kui kodumeeskond on kaotamas 56:60

Pärnu on samal ajal saanud kirja kindla kaotuse, kui võõrsil jäädakse 71:108 alla Šiauliaile

Pärnu parimatena viskasid Lindmets ja Silavs 14 silma

Rapla on omakorda kolmanda veerandaja järel kaotamas 54:82

Tarvas püsib Pieno zvaigzde kannul, kui 3.27 enne kolmanda veerandaja lõppu on seis Rakvere poolt vaadatuna 60:64

77:55

Prienai meeskond on asunud vahet väiksemaks mängima

Kaks minutit mängida kolmanda veerandaja lõpuni Rakveres, kodumeeskond on 64:67 kaotamas

Kolmanda veerandaja viimase minuti eel on Tarvas omakorda asunud 68:67 juhtima Pieno zvaigzde vastu, külalised võtavad aja maha

Vastased tabavad kolmese, aga Kriisa vastab Rocki poolt samaga

Rakveres jääb mängu lõpuni 7.30, Tarvas pole sel veerandajal veel palli korvi saanud ning seis on endiselt 68:73

Rakveres püsib vahe kuus punkti, seis on 70:76

Rakveres suurendavad külalised vahet, kui mängu lõpuni jääb 6.51 ja seis on 70:78

Umbrasko sopsab Tarva poolt kolmese ja skoor 73:78

Pieno zvaigzde mehed saavad kiirelt viis punkti järjest ja seis Tarva poolt vaadatuna 73:83, kui mängu lõpuni jääb 5.47

97:66

Tartus samal ajal Kriisalt jälle kolmene ja publik nõuab juba 100 punkti viskamist

100:66

Talts paneb kaugviske sisse ja 100 punkti on Rockil täis, 28 sekundit jääb lõpuni

Rakvere on omakorda kodus kaotamas 74:85, kui mängu lõpuni jääb 4.50

Pieno zvaigzde suurendab tabavast kolmesest vahet Rakvere vastu - skoor on Tarva poolt vaadatuna 74:88

100:68

Rock ja Prienai lõpetavad mängu Rocki kindla võiduga

100:68

Rocki parimana viskas Talts 20 punkti ja võttis 11 lauapalli, Kriisa arvele jäi 15 punkti, Kurbas ja Eichfuss lisasid 14 silma

Tarvas on omakorda kolm minutit enne mängu lõppu kaotamas Pieno zvaigzdele 78:88

Rapla on samal ajal saanud kindla 75:105 kaotuse Ventspilsilt, Rapla meeskonna suurimaks korvikütiks oli 17 punkti visanud Bubalo

Tarvas vähendab vahet ja tablool on skoor 80:88

2.13 Tarva ja Pieno zvaigzde mängu lõpuni, seis on 80:90 ja Tarva kaotus jälle 10 punkti

Umbraško tabab kaugviske ja vahe Tarva poolt vaadatuna seitse silma

Brooksi korvi järel on Tarvase kaotusseis 1.22 enne mängu lõppu 85:90, vastased võtavad aja maha

Rakveres seis 85:92, lihtne korv Pieno zvaigzdele

Rakveres läks käima mängu viimane minut

Umbraško tabab vabavisked ja seis 87:92 Tarva poolt vaadtuna

Brooks saab korvi alt proovida, aga vastased panevad viskele käe peale

22 sekundit jääb mängu lõpuni ja Tarvas on endiselt 87:92 kaotamas, kui vastased võtavad aja maha

8,8 sekundit lõpuni, Ross teeb oma viienda vea ja ta läheb pingile, vastased saavad vabaviskeid proovida

Kõlab lõpuvile ka Rakveres - vastased saavad veel viimastel sekunditel palli korvi ja seis on lõpuks Tarva poolt vaadatuna 87:94

Tarva resultatiivseimaks oli täna Umbraško 23 punktiga

Sellega on Eesti meeskondade jaoks tänane õhtu Balti liigas lõppenud - ainukese võidu teenis Rock, Tarvale läheb kirja seitsmepunktine kaotus ja Rapla ning Pärnu teenisid suured kaotused