Andersoni koduklubi sai Eurocupil napi kaotuse

Merike Anderson.
Merike Anderson. Foto: Rando Reining

Naiste FIBA Eurocupi kaheksandikfinaali avamängus jäi belglaste Royal Castors Braine võõrsil alla türklaste Mersin Buyuksehirile 72:77.

Veel neljanda veerandi algul oli Braine juhtimas 63:49, kuid Mersin võitis viimase veerandaja 28:12 ning kogu kohtumise niisiis viie punktiga, vahendas basket.ee.

Merike Anderson oli mängus 20 minutit, viskas 6 punkti ja andis 2 korvisöötu, lisaks läks kirja üks pallikaotus ja vaheltlõige. Anete Steinberga tõi Braine’i edukaimana 23+9lp (22/10) ning Kim Mestdagh 18 p (14/7).

Vastaspoolel olid kaks naist omast klassist: Michelle Snow tõi 28 punkti ja võttis 12 lauapalli, Dora Horti arvele jäid 22 punkti, 7 lauapalli ja 6 korvisöötu.

Kordusmäng toimub 12. veebruaril Braine L’Alleud’is.