Pahapill lõpetas koduse seitsmevõistluse kolmandana

Tallinnas Lasnamäe kergejõustikuhallis toimunud rahvusvahelisel mitmevõistlusel sai Mikk Pahapill parima eestlasena kolmanda koha. Seitsme alaga kogus Phapill 5779 punkti. Kaarel Jõeväli sai 5718 punktiga neljanda koha. Nende tulemustega on mõlemal mehel võimalik pääseda ka Prahas toimuvale sise-EMile. Pahapill on hetkel Euroopa hooaja edetabelis viies, Jõeväli 13.

Hea esituse tegi Kristjan Rosenberg, kes sai isikliku rekordi 5616 punktiga kuuenda koha. Eesti kõigi aegade edetabelis kerkis Rosenberg 20. kohale.

Võistluse võitis sakslane Kai Kazmirek 6049 punktiga. Teise koha sai Kazmireki kaasmaalane Matthias Brugger 5975 punktiga.

KÕIK TULEMUSED

Teine päev:

1000 m

Pahapill tegi oodatus veidi kehvama jooksu ning 5800 punkti piiri ta ei ületanud. Pahapilli ajaks märgiti 2.52,71. Lõpuks sai Eesti esinumber 5779 punktiga kolmanda koha. Jõeväli sai 1000 m jooksus kirja 2.52,44 ning lõpuks kogus ta 5718 punkti, mis andis neljanda koha.

Hans-Christian Hausenberg 1000 m jooksus tulemust kirja ei saanud.

Tevashüpe

Pahapill sai teivashüppes kirja 4.80 ning jätkab EM-normi püüdmist. Pahapill hoiab 5042 punktiga kolmandat kohta. Kaarel Jõeväli ületas 4.60 ja on 4978 punktiga neljas. Kristjan Rosenbergil õnnestus ületada 4.90 ning 4883 punkti annavat talle viienda koha.

4.70 ületanud Hans Christian Hausenbergil on koos 4783 punkti, U18 maailmarekordist jääb noormees maha maha 16 punktiga.

Võistluste liider Kai Kazmirek ületas 5.10 ning viimase ala eel on ta kogunud 5323 punkti.

Vaata küiki tulemusi SIIT.

60 meetri tõkkejooks

Üldliider Kazmirek ajaks 8,06. Jõeväli ja Pahapill olid oma jooksu kaks viimast, saades ajaks vastavalt 8,26 ja 8,34. Mikk Meerents jooksis esimeses jooksus tõkkeid ajaga 8,29 ja Mikk-Mihkel Arro sai kirja aja 8,46.

Üldarvestuses on jätkuvalt liider Kazmirek, kellel on koos 4382 punkti. Teiseks tõusis tõkkejooksuga Matthias Brugger, kes on kogunud 4214 punkti. Eesti meistritiitli pärast võitlevad Pahapill ja Jõeväli on vastavalt 4193 ja 4188 punktiga kolmas-neljas.

Vaata kõiki tulemusi tõkkejooksu järel SIIT.

Kõrgushüpe:

Pahapill sai jagu kõrgusest 2.05 ning temal on avapäevaga koos 3295 punkti. Jõeväli hüppas kõrgust 1.99 ja temal on koos 3271 punkti. Liidrikohal on sakslane Kai Kazmirek 3415 punktiga.

Kristjan Rosenberg ületas kõrguse 2.02 ja on üldarvestuses kuues (3171 punkti). 16-aastane Hans-Christian Hausenberg sai kõrgushüppes kirja 1.90, on kogunud 3109 punkti ja on seitsmendal kohal. Mikk Meerents ületas kõrguse 2.08 ning tema on avapäeva lõpuks 3069 silmaga 10. Vaata tulemusi!

Kuulitõuge:

A-grupi kuulitõuke võitis sakslane Matthias Brugger 15.39ga, Pahapill sai kuulitõukes parimal katsel kirja 15.18, Jõeväli tõukas 14.64, mis on tema isiklikuks tippmargiks. Mikk-Mihkel Arro tulemuseks jäi 14.03 ja Mikk Meerents tõukas 11.07.

A-grupi kuulitõuke järel on kindel liider sakslane Kai Kazmirek, kel on koos 2537 punkti. Teisel kohal on tema kaasmaalane Matthias Burgger 2503 punktiga, Jõeväli on kolmas 2477ga ja Pahapill neljas 2445ga. Vaata kõiki tulemusi!

B-grupi kuulitõukes sai Hausenberg parimal katsel kirja 12.11 ehk isikliku tippmargi. Üldarvestuses läheb Hausenberg 2395 punktiga seitsmendale kohale.

Kaugushüpe:

Jõeväli kaugushüppes avakatsel tulemust kirja ei saanud, teisel kandus tema hüpe 7.20ni ning kolmandal hüppas Jõeväli 7.19.

Pahapill hüppas avakatsel 7.19, teisel 7.06 ning kolmanda astus üle. Mikk-Mihkel Arro sai kirja 6.69, 6.86 ja kolmanda katse astus üle.

Sakslane Kai Kazmirek sai parimal katsel kirja 7.52. Nõrgemas grupis võistlev 16-aastane Hans-Christian Hausenberg sai kaugushüppes kirja 7.37 ning on üldarvestuses teisel kohal.

Kazmirek on 1819 punktiga võistluse liider, Hausenberg 1782ga teine, ukrainlane Vasyl Ivanitski 1759 punktiga kolmas ja Kaarel Jõeväli 1709ga neljas. Mikk Pahapill on kahe ala järel üheksas, temal on kirjas 1644 punkti. Kõik tulemused!

60 meetri jooks:

Pahapill sai 60 meetri jooksus ajaks 7,28, temaga samas jooksus võistelnud ning teise koha saanud Mikk-Mihkel Arro läbis distantsi ajaga 7,12. Teises jooksus sai Jõeväli ajaks 7,11 ja Mikk Meerents ajaks 7,17. Selle jooksu võitis üldvõidu soosik sakslane Kai Kazmirek ajaga 7,01.

Kolmandat kohta hoidval Jõevälil on seega avaala järel kirjas 847 punkti, Arrol on 840 ja Meerentsil 823 punkti, Pahapillil 785 punkti. Liidril Kazmirekil on 879 punkti.

B-grupis võistlev 16-aastane Hans-Christian Hausenberg sai kirja 7.01 ning jagab seega esikohta.

19:00 M+MN kõrgushüpe B grupp

Tegu on ühtlasi Eesti täiskasvanute ja noorsoo klassi Eesti meistrivõistlustega, homme on kavas ka naiste viievõistlus. Nõrgemas grupis võistleb Eesti 16-aastane tulevikulootus Hans-Christian Hausenberg, kes on viimastel aastatel püstitanud hulgaliselt noorteklasside rekordeid.