Kohutav neljas veerand tõi Rockile valusa kaotuse

Tartu Rocki ja Frankfurt Fraport Skylinersi vaheline esimene kohtumine Tartus.
Tartu Rocki ja Frankfurt Fraport Skylinersi vaheline esimene kohtumine Tartus. Foto: Margus Ansu

Tartu Rocki korvpalliklubi sai EuroChallenge’i sarja vahegrupis kolmanda kaotuse, kui täna jäädi võõral väljakul 73:92 alla Frankfurdi Skylinersile. Ühtlasi tähendab kaotus seda, et Rocki võimalused vahegrupist edasi pääseda muutusid väga väikesteks.

Kohtumist alustas paremini Frankfurt, kuid Rock kosus kiiresti. Poolajale mindi Frankfurdi 36:35 eduseisul. Ka neljandale veerandile minnes oli Rocki kaotusseis ühe punkti peal, kuid seejärel jõud rauges ning lõpuks tuli vastu võtta 19-punktine kaotus.

Rocki parimana viskas Janar Talts 19 punkti ja võttis maha neli lauapalli. Gert Dorbeku ja Tanel Soku arvele jäi 13 punkti. Joosep Toome panustas üheksa punktiga. Skylinersi kasuks viskas Johannes Vogtmann 24 punkti ja võttis maha neli lauapalli. Justin Cobbsi arvele jäi 20 punkti.

K-vahegrupis on kolm võitu kirjas nüüd nii Saraatovi Avtodoril kui ka Franfurdil. Saraatov oli täna 89:86 parem hollandlaste Den Boschist. Rockil ja Den Boschil on kirjas üks võit ja kolm kaotust.

Rock peab järgmise mängu 18. veebruaril, kui kodus minnakse vastamisi Saraatoviga.

36:35

Sokk tabab poolaja viimasel sekundil raske viske. Poolajale minnakse sakslaste napis eduseisus

Kohtumine on lõppenud

Kolme vooru järel on Rockil tabelis kirjas võit ja kaks kaotust, mis annab K-vahegrupis nelja meeskonna konkurentsis praegu viimase koha. Skyliners on kahe võidu ja kaotusega grupi liider, kaks võitu on ka Saraatovi Avtodoril ning üks sarnaselt Rockile en Boschile, kellele tartlased eelmises voorus võõrsil valusal moel napilt alla jäid. Võit tänases mängus annaks Rockile veel kõik võimalused grupist edasipääsu nimel võidelda, kaotus muudaks seevastu lootused juba õhkõrnaks.

Kodus jäädi Skylinersile alla 62:71. Rockiga liitub Saksamaal ka külmetushaigusega hädas olev Valmo Kriisa, kes ei sõitnud küll eile koos meeskonnaga Frankfurti, kuid tundis end täna hommikul paremini ja läks kaaslastele siiski järele.