Võrumaa talverallil ootavad sõitjaid lumised tingimused

Siim Plangi Liepaja rallil.

FOTO: FIA ERC

Eesti autoralli meistrivõistluste teise etapi, Võrumaa talveralli stardini on jäänud veidi rohkem kui nädal. Laupäeval, 21. veebruaril stardivad võistlusautod Võru kesklinnas olevalt poodiumilt esimese kiiruskatse poole ja sama päeva õhtuks on tänavused Võrumaa talveralli võitjad selgunud.

Hoolimata muutlikest talveoludest on Võrumaa talveralli korraldajad nädal enne rallit rahulikud, sest katsete ettevalmistused on sujunud hästi ning ralli toimub plaanipäraselt.

«Hetkel on katsete tingimused head ja kohati väga head. Katseteks valitud teede põhjad on jääs, vallid ja põhjad külmunud. Usun, et sõitjad ja publik saavad korraliku rallielamuse,» rääkis Võrumaa talveralli direktor Gabriel Müürsepp.

Eelregistreerunud võistlejate arv läheneb 40le, eelregistreerimine lõppeb pühapäeva, 15. veebruari viimastel minutitel.

Klassis EMV2 ehk N4 on võistlusele registreerunud hooaja avavõistluse Sarma ralli absoluutvõitjad ja Liepajas toimunud Euroopa meistrivõistluste etapi ERC2 klassi võitjad Siim Plangi – Marek Sarapuu (Mitsubishi Lancer Evo X). Lisaks meistrivõistluste liidritele on kirjas Rainer Aus – Simo Koskinen (Mitsubishi Lancer Evo IX), Timmu Kõrge – Erki Pints (Mitsubishi Lancer Evo IX), Mait Maarend – Mihkel Kapp (Mitsubishi Lancer Evo X) jt.

Kui laulusõnad ütlevad, et ei saa me läbi Lätita, siis poolakad Maciej Rzeznik ja Przemyslaw Mazur ei saa läbi Võru talverallita ning taas on rõõm neid Eestis võistlemas näha. Seekord starditakse Mitsubishi Lancer Evo X R4 masinal.

Esiveoliste klassi DMACK Trophy ehk Juunioride meistrivõistluste arvestuses on Võru talverallile registreerunud hooaja avaetapi esikolmik Miko-Ove Niinemäe - Martin Valter (Peugeot 208 R2), Oliver Ojaperv - Jarno Talve (Ford Fiesta R2) ja Rasmus Uustulnd - Imre Kuusk (Ford Fiesta R2). Lisaks nendele on stardis Karl Tarrend – Mirko Kaunis (Citroen C2 R2), Kenneth Sepp – Tanel Kasesalu (Ford Fiesta R2) ja Kevin Kuusik (Ford Fiesta R2), kes stardib võistlusele koos Kuldar Sikuga.

Nii EMV3 kui Juunioride meistrisarja arvestuses tuleb sõita DMACK rehviga, mis tagab võrdsed tingimused noortele sõitjatele. DMACK Trophy klassi iga etapi võitja saab auhinnaks 6 DMACK kruusarehvi.

EMV4 klassis on hetkel ainus registreerunud võistluspaar Sander Sepp – Ants Uustalu (Renault Clio Ragnotti).

Rahvusliku E-rühma erinevates klassides on võistlusele hetkel registreerunud 19 võistluspaari.

Veoautode arvestuses on end Võru talverallile registreerinud kaks võistluspaari.

Võrumaa talveralli sõidetakse Haanja, Vastseliina, Misso ja Võru valdade teedel. Kiiruskatseid on kokku kaheksa ja nende kogupikkuseks on 101,60 kilomeetrit.

Võrumaa talveralli start antakse 21. veebruaril kell 8.30 Võru kesklinnast, Vabaduse väljakult. Esimesele Nordea katsele stardib esimene auto kell 9.00. Ralli punktikatse on 14,47 km pikkune SS3 Tehase Auto. Peale viimast, Mariine Auto katset jõuavad Võrumaa talveralli võitjad Võru kesklinnas olevale poodiumile kell 18.40.

Tagasi üles