US Openi päeva parim mängija: Kaia Kanepi!

Kaia Kanepi
Kaia Kanepi Foto: SCANPIX

USA lahtiste tennisemeistrivõistluste ametlikul koduleheküljel valitakse igal mängupäeval ka päeva mängija ning eile teenis selle tiitli Eesti esireket Kaia Kanepi.

Turniiril 31. asetatud Kanepi pani eile oma poolehoidjate närvid proovile, alistades dramaatilises 4. ringi kohtumises 0:6, 7:6 (2), 6:1 15. paigutatud belglanna Yanina Wickmayeri ja jõudis US Openil oma karjääri jooksul esimest korda veerandfinaali.

Tänavu jõudis Kanepi ka Wimbledonis veerandfinaali, kaks aastat tagasi jõudis ta Prantsusmaa lahtistel kaheksa parema sekka.

Juulikuus teenis Kanepi Palermos karjääri esimese WTA turniirivõidu, sel hooajal mängitud matšidest on ta võitnud 42 ja kaotanud 16.

Veerandfinaalis läheb Kanepi homme vastamisi seitsmendana asetatud venelanna Vera Zvonarjovaga.