N, 28.09.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Kodusel jääpurjetamise EMil pääses 4 eestlast kuldgruppi

Kristjan Jaak Kangur
, spordireporter
Facebook
Comments
Jaan Akermann
Jaan Akermann Foto: Ott Kallas

Võrtsjärvel toimuvatel DN klassi Euroopa meistrivõistlustel peeti eile kvalifikatsioonisõidud, mille tulemuste alusel jätkavad tänasest finaalsõite kuldlaevastikus Jaan Akermann, Vaiko Vooremaa, Kevin Grass ja Hardi Laurits.

EM-i eelsõitudega alustati plaanijärgsel ajal, kell 10:30 hommikul. Esialgsest 146 EM-ile registreerunud jääpurjetajast alustas Võrtsjärvel võistlemist 126 sportlast, kes jagati hooaja tulemuste põhjal tugevuse järgi kolme gruppi. Tugevaimasse gruppi pääses 33 hooaja edetabeli parimat. Eelsõitude süsteemis alustas esimesena nõrgima asetusega laevastik, millest 12 paremat pääses edasi paremuselt järgmisse fliiti, kust omakorda 12 paremat jõudis välja tugevaimasse gruppi.

Kuldgrupis on pärast kolme sõitu eestlaste hulgas kõrgeimal ehk 6. kohal Jaan Akermann (PJK), 9. kohal on Vaiko Vooremaa (KJK).

Kokku jätkab kuldgrupis neli eestlast. Lisaks Jaan Akermannile ja Vaiko Vooremaale on kuldgrupis veel 33. kohal Kevin Grass (SMS) ja 35. kohal paiknev Hardi Laurits (JK MK).

Kuldgrupi liider on Karol Jablonski Poolast, üheksa punktiga jääb maha poolakas Michal Burczynski ning kolmandal kohal on lätlane Madars Alvikis. Kuldgrupis võistleb EM-i parimate kohtade eest 45 sportlast.

Hõbegrupis jätkab homme sõite 39 sportlast, nende hulgas viis eestlast, kellest 7. kohal on Rene Riim (SMS), 16. kohal Marek Lentsius (JK MK), 20. kohal Jürgen Kukk (JK MK), 33. kohal Karl-Robert Trink (PJK) ja 39. kohal Valdo Pärtel (HJK).

Pronksgrupi 42 võistleja hulgas jätkab homme võistlust kaks Eesti jääpurjetajat – Rasmus Maalinn (PJK) on seal 13. ja Toivo Aardemaa (HJK) 15. kohal.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles