Real pääses neli väravat löönud Schalke käest suure ehmatusega

Jalgpalli Meistrite liigas jätkati kaheksandikfinaalidega ning Madridis oli šokktulemusele lähedal Schalke, kes läks tiitlikaitsja Reali vastu avapoolajal kaks korda juhtima. Mõlemal puhul vastas tabamusega Cristiano Ronaldo ja teise poolaja alguses viis Karim Benzema Reali 3:2 juhtima. Ent Schalke ei andnud alla ning Leroy Sane ja Klaas-Jan Huntelaari tabamused muutsid mängu viimased minutid ülipõnevaks. Schalke võitiski lõpuks mängu 4:3, ent kahe mängu kokkuvõttes pääses siiski 5:4 paremusega edasi Real.

Teises kohtumises oli Porto kodus kindlalt 4:0 üle Baselist ning võitis kahe mängu kokkuvõttes 5:1.

Madridi Real - Schalke 3:4

Väravad: 25. Ronaldo, 45. Ronaldo, 53. Benzema - 20. Fuchs, 40. Huntelaar, 57. Sane, 84. Huntelaar

Porto - Basel 4:0

Väravad: 14. Brahimi, 47. Herrera, 56. Casemiro, 76. Aboubakar

Eemaldamine: 90.+1. Samuel

Mängude käik:

Reali algkoosseis: Casillas, Arbeloa, Varane, Pepe, Coentrao, Kroos, Khedira, Isco, Bale, Ronaldo, Benzema.

Schalke algkoosseis: Wellenreuther; Höwedes, Fuchs, Nastasic, Matip; Meyer, Höger, Barnetta, Neustadter; Choupo-Moting, Huntelaar

Porto algkoosseis: Fabiano; Danilo, Maicon, Marcano, Alex Sandro; Evandro, Casemiro, Herrera; Tello, Aboubakar, Brahimi

Baseli algkoosseis: Vaclik; Samuel, Schär, Safari, Zuffi; Frei, Elneny, Xhaka, Streller; Gashi, Gonzalez

Mängud on alanud!

3. min - Schalke pääseb kolmekesi kolme kaitsja vastu rünnakule, kuid sööt tagumise posti juures täiesti üksi palli oodanud Huntelaarile on ääretult ebatäpne.

10. min - Schalkel on taas hea võimalus, kuid Choupo-Motingi löök läheb mööda

12. min - ohtlik šanss Portol, kui Samuel kukutab karistusala joonel Tello

Porto - Basel 1:0!!! Brahimi tõstab palli karistuslöögist osavalt üle müüri väravasse ja viib portugallased juhtima!

18. min - Porto äärekaitsja Danilo ja väravavaht Fabiano põrkavad nii õnnetul moel omavahel kokku, et Danilo jääb meelemärkuseta murule lebama. Staadionimuru äärde sõidab koguni kiirabiauto ja kaela ümber toe saanud, ent siiski uuesti teadvusele tulnud Danilo viiakse sellega minema.

20. min - Schalke asub 1:0 juhtima!!! Christian Fuchsi löök lendab läbi Iker Casillase käte väravasse!

25. min - Real - Schalke 1:1!!! Cristiano Ronaldo viigistab nurgalöögi järel võimsa pealöögiga seisu!

32. min - Aboubakari kauglöök lendab ülinapilt Baseli väravast mööda

40. min - Huntelaar viib Schalke uuesti 2:1 juhtima!!!

Casillas suudab Meyeri pealelöögi tõrjuda vaid karistusala keskele ning Huntelaar on jaol

Schalkele piisaks nüüd edasipääsu tagamiseks veel vaid ühest väravast

45. min - Ronaldo viigistab uuesti pealöögist seisu!!! 2:2!

Avapoolaeg läbi!

Ronaldol on koos kahe tänase tabamusega kirjas 76 väravat, üks rohkem kui Lionel Messil. Reali eest on ta löönud Meistrite liigas 59 mänguga 60 väravat. Tõsi, Ronaldo üks tabamus on tulnud Meistrite liiga eelringides.

45. min - Gashi pealelöök lendab napilt Porto värava postist mööda, väljakuperemeeste eduseis püsib

52. min - Real läheb 3:2 juhtima!!! Benzema teeb kaitsjate vahel külmavereliselt pika soolo ja saadab lõpuks palli tühja võrku!

48. min - Porto asub Baseli vastu 2:0 juhtima!

Hector Herrera saadab ilusa kauglöögi külaliste võrku.

56. min - Schalke ei anna alla ja lööb 3:3!!!

Leroy Sane keerutab palli tagumise posti kõrvale ja Casillas on võimetu!

56. min - Porto lööb 3:0 ja on edasi!!!

Värava autoriks Casemiro, kes saadab kaugelt võrku võimsa karistuslöögi! Porto juhib kahe mängu kokkuvõttes juba 4:1 ja Basel vajaks nüüd koguni kolme väravat.

Real on pärast Luka Modrici mängutulekut kontrolli kohtumise üle enda kätte saanud ja paar korda pommitatakse ohtlikult, kuid 19-aastane Wellenreuther teeb Schalke väravas head tööd.

Ka Schalke liigutab rünnakul hästi palli ning Sane ja Fuchs testivad Casillase valmisolekut. Reali väravavaht püüab siiski mõlemad löögid.

76. min - Porto juhib Baseli vastu juba 4:0!

Aboubakar saab samuti jala valgeks.

84. min - Schalke juhib 4:3!!!

Täna teisel poolajal korra juba latti tabanud Huntelaar pääseb Reali pallikaotuse järel Casillasega silmitsi ja põrutab võimsa löögi latipõrkest väravasse!

Schalke vajab ainult ühte väravat ja suur šokk olekski sündinud!

87. min - Sane keerutab jälle palli tagumise posti suunas, seekord saab Casillas näpud vahele.

90. min - Höwedes saab ülihealt positsioonilt löögile, aga Casillas püüab!

90.+2. min - Casillas tuleb ja nopib Schalke viimase nurgalöögi.

MÄNG LÄBI!

Real pääseb suure-suure ehmatusega ning jõuab ikkagi veerandfinaali.

Kodupublik saadab edasipääsejad väljakult ära vilekooriga.

Porto-Baseli mängus võtab Walter Samuel viimasel minutil veel punase kaardi, tehes teise kollast kaarti väärt vea. Basel jääb kümnekesi, kuid see enam midagi ei muuda ja Porto läheb siit paarist kindlalt veerandfinaali.

Enne mänge:

Real alistas avamängus Schalke võõrsil küll 2:0, kuid Madridi meeskonna fännid tahavad kindlasti näha väravaid ka täna koduväljakul, sest nädalavahetusel peetud liigamängus ei suutnud Real väravaarvet avada ja teenitud 0:1 kaotuse tõttu loovutati Hispaania liigatabeli esikoht Barcelonale. Schalke sõitis omakorda Madridi laupäeval koduliigas teenitud võidu pealt, kui 3:1 alistati Hoffenheim.

Teises tänases mängus on vastamisi Porto ja Basel. Avamäng lõppes 1:1 viigiga.