1182 sai poolfinaalis Cesiselt suure kaotuse

Mariel Gregor
1182 Tallinn.
1182 Tallinn. Foto: Tairo Lutter

Naiste korvpalli ühisliiga Final Six turniiri poolfinaalis oli 1182 Tallinn juba esimese poolaja järel SK Cesise vastu suures kaotusseisus - 22:42 ning sellega oli sisuliselt mäng tehtud. Lõppseis 75:44 lätlannadele.

Cesis alustas maa-ala kaitsega, eestlannade esimesed kombinatsioonid ei toiminud ning sihik oli paigast ära. Vastastel õnnestus peaaegu kõik, esimesel veerandajal visked 16st 10. Veerandaeg 24:9, laud Cesisele 12-5, 1182 naistel kuus pallikaotust.

Teisel veerandajal jätkas Cesis lihtsate korvide saamist, kiiretest, vaheltlõigetest ning nagu sellest vähe oleks, hakkasid tabama ka pikkade kaugvisked. Cesis võitis poolaja 42:22. Laud 22-11, korvisöödud 12-5, tabavus Cesise kasuks 60 vs 27 %. 1182 parim avapoolajal oli Mailis Pokk 5 punktiga.

Cesis jätkas kiiret, lihtsat, euroopaliku korpvalli ning 1182 jäi sedakorda kõiges maha. Kui Cesis alustas neljandat veerandit 7:0 spurdiga (seisuks 66:37), oli pilt selge. Viimane veerand kuulus 1182-le 18:7.

Lõpuks kajastas jõudude vahekorda ka statistika: laud Cesisele 49-33, korvisöödud 21-12. Kahepunktivisked 49 vs 30 %, kolmesed 42 vs 11 % (sic!), vv 62 vs 69 %. Ainsana jõudis Eesti naiskonna ridades kahekohalise punktisummani Annika Köster, kes viskas 10 punkti. Zane Jakobsone viskas Cesise kasuks 20 punkti.