Jäähoki finaalseeria algas Tartu Kalev-Välgu võiduga, pronks Pantritele

Jäähoki.

FOTO: SCANPIX

Jäähoki Eesti Meistriliiga esimeses finaalkohtumises purustas Tartu Kalev-Välk kodujääl Narva PSK tulemusega 12:5 (4:1, 3:2, 5:2) ning asus kahe võiduni mängitavat seeriat 1:0 juhtima. Seejuures tegi Kalev-Välk kogu mängu jooksul 99 pealeviset!

Pronksimängus alistas HC Panter Škoda hallis Kohtla-Järve Viru Sputniku 7:2 (2:1, 2:0, 3:1).

Kalev-Välgu poolel hiilgasid Vassili Titarenko (3+5) ja Anton Jastrebov (5+1). Sergei Jantšenko viskas kaks väravat ning Ilgor Sljusar ja Sergei Sokolov kumbki ühe. Roman Ramanenka tegi eeltöö neljale ning Ilja Urušev ja Maksim Sermjonov kolmele Kalev-Välgu tabamusele.

Narva PSK väravad viskasid Maksim Anohhin, Aleksandr Bogdanov, Pavel Kulakov, Andrei Aleksandrov ja Aleksandr Rabotinski.

Tartu Kalev-Välgu väravas tõrjus Anatoli Dubkov 25 ning mänguajal 54:34 väravasuule tulnud Aleksandr Kolosov 2 pealeviset. Narva PSK väravavahid Vitali Belov ja Aleksandr Šustov tegid kahepeale kokku 87 tõrjet.

Teine mäng peetakse 29. märtsil kell 14:30 Narvas ning kolmas ja otustav kohtumine vajadusel 4. aprillil kell 19:00 taas Tartus.

HC Panterile pronksmedali toonud võidumängus Viru Sputniku üle tegi kübaratriki Kaspar Karik. Kaks väravat viskas Kristjan Valk ning ühe Kristjan Lorenz (1+2) ja Jaanus Sorokin. Kaks resultatiivset söötu said kirja Ilja Tšegotov, Mihkel Võrang ja Alexander Töttermann.

Viru Sputniku mõlemad väravad viskas Maksim Urlihh. HC Panteri väravavaht Shoya Suzuki tegi mängu jooksul 39 tõrjet ning Viru Sputniku puurilukud Aleksandr Pasõnkov ja Kirill Konkin kokku 49.

 
Tagasi üles