Tartu Rock tegi Balti liiga pronksiseerias Juventuse vastu vahe sisse

Balti liiga poolfinaalseerias kaotas TÜ/Rock 17. märtsi mängu Läti Ventspilsile 72:76. Foto: Rein Murakas

Tartu Rocki korvpallimeeskond alustas täna Balti liigas teekonda pronksmedalite suunas. Tartu Ülikooli spordihoones võideti avamäng 72:63 ja seega sõidetakse Leetu kordusmängule üheksapunktilises eduseisus. Rocki poolt viskas Janar Talts 20 punkti ja võttis maha 11 lauapalli, Joosep Toome lisas 14 punkti.

Mängu käik:

Tere õhtust korvpallisõbrad! Balti liiga pronksiseeria esimene kohtumine Tartu Ülikool/Rocki ja Utena Juventus on kohe algamas.

0:0

Rocki algkoosseis: Tanel Sokk, Valmo Kriisa, Tanel Kurbas, Janar Talts, Joosep Toome.

0:7

Rock kaotab oma rünnakul palli ja on 2,5 minutiga seitsme punktiga taha jäänud.

6:14

Tanel Kurbas tabab Rocki esimese kolmese, aga Utena üks võtmemängijaid Arvydas Siksnius vastab kohe.

15:20

Rock on Augustas Peciukeviciuse ja Marek Doronini korvidest pisut lähemale saanud.

15:24

Esimene veerandaeg läbi, Rockil on arenguruumi nii ründes kui kaitses.

18:26

Doronin viskab kiirrünnakust lihtsad kaks punkti, aga üsna kindel kaotusseis esialgu püsib.

24:36

Rock ei saa kaitses korvialust kuidagi lukku. Utena on kahepunktiviskeid tabanud 18st 11 ja suurem osa neist on sooritatud just korvi alt.

24:36

Poolaja lõpuni neli minutit.

30:39

Janar Talts lõpetab Rocki jaoks muidu üpris nukra poolaja tabava keskpositsiooniviskega. Temalt ka Rocki edukaimana 7 punkti, Utenale on Rashad Broadus ja endine Rocki ääremängija Egidijuš Dimša toonud 9 silma.

30:39

Teine poolaeg on alanud!

36:39

Rock on riietusruumist uue hooga väljakule tulnud.

41:39

Kriisa tabab Rocki 11:0 spurdi lõpetuseks kolmese ja viib kodumeeskonna juhtima!

44:41

Kriisa tabab veel ühe kolmese, aga teeb ka oma kolmanda vea. Tanel Sokul on juba neli viga.

44:42

Kriisal juba neli viga ja vanameister peab pingile minema.

48:48

Rock saadab Utena mehi pidevalt vabaviskejoonele ja Leedu klubi viigistab. Kolmanda veerandi lõpuni 2.40.

57:52

Talts ja Peciukevicius aitavad Rocki kolmanda veerandaja järel taas ette. Esimesel on koos 13, leedulasel 10 punkti. Kolmas periood kuulus tartlastele 27:13.

62:52

Toome viib Rocki juba 10 punktiga juhtima.

64:52

14 punkti visanud Toomelt veel üks korv, mängu lõpuni 7.25.

64:58

Broaduse keskpositsioonivisked toovad Utena taas lähemale, lõpuni jääb 4.56.

69:61

Talts suurendab 1.11 enne lõppu veel pisut Rocki edu. Iga punkt on kaalul, sest kordusmäng peetakse Utenas ja kahe mängu kokkuvõttes on vaja plussi jääda.

72:63

Mäng läbi! Talts lisab veel ühe korvi ja vabaviske ning vormistab lõppseisu. Taltsilt Rocki resultatiivseimana ka 20 punkti ja 11 lauapalli.

Rock kaotas poolfinaalis mõlemad kohtumised Ventspilsile ning seeria saatus otsustati juba avamängus, kus Ventspils jäi peale koguni 25 punktiga. Utena Juventus jäi see-eest Šiauliaile alla märksa napimalt, kahe mängu kokkuvõttes vaid neljapunktilise vahega. Varem on Rock ja Juventus kohtunud neli korda, mõlemal klubil on kaks võitu. Viimati jäi mullu veebruaris 77:62 peale Rock.

Pronksiseeria teine mäng peetakse 2. aprillil Utenas.