Dopingupatust Vedehinit jahiti pikka aega

Nikolai Vedehin.

FOTO: SCANPIX

Kui veebruari alguses ilmus uudis, et Eesti maratonijooksjat Ilja Nikolajevit süüdistatakse dopingu kasutamises, kostis kergejõustiku ringkondadest jutte, et ta pole ainus patustanud Eesti jooksja. Mitu allikat rääkis, et pahandused ootavad ka Keenias treeningulaagris viibivat keskmaajooksjat Nikolai Vedehinit. Ametlikud allikad – Eesti Kergejõustikuliit ja Eesti Antidoping – seda aga ei kinnitanud.

Tellijale Tellijale

Rahvusvaheliselt tunnustatud dopingureeglite järgi ei saanudki nad seda teha. Eile oli aga uudise avalikustamiseks aeg küps. Eesti Kergejõustikuliidu avaldatud teates kirjutatakse, et Vedehinilt võeti saatuslikuks saanud uriiniproov 5. veebruaril Keenias Eldoretis. See näitas keelatud aine Trimetazidine’i kasutamist.

Vedehin ei eita keelatud aine tarvitamist ning loobus seepärast B-proovi avamisest. Konks peitub selles, Vedehini sõnul ei teadnud ta, et Trimetazidine on võistlusvälisel ajal keelatud. Möödunud aasta alguseni oligi selle aine kasutamine keelatud vaid võistluste ajal, 2014. aasta 1. jaanuarist ei tohi sportlased seda aga üldse kasutada.

Tagasi üles