Muide, kuidas suhtusid vanemad teie otsusesse hakata korvpalluriks, mitte jalgpalluriks?
Mu isa oli suur jalgpallifanaatik, ka ise armastas palli taguda. Kuid USA-s on korvpall märksa populaarsem ja ligipääsetavam ala, mistõttu isa toetas mind karjääri valikul. Kahjuks lõppes eelmisel aastal isa maine teekond...
Kuid isalt jalgpalliarmastuse siiski saite?
Loomulikult. Tõsi, brasiillase kohta olen liiga kehva tehnikaga. Eelistan mängida kaitses või väravas! (Naerab.)
Küsimus mõne spordiala juurde pääsemisest oli teile kindlasti aktuaalne, sest te ei elanud New Yorgi mitte kõige rikkamas piirkonnas – Queensis.
See on veel pehmelt öeldud. Mul oli neli venda ja õde ning elasime vanematega kitsukeses korteris. Tänaval toimusid igasugused hämarad asjad. Kuid ema ja isa suutsid meist halva eemal hoida. Ilma nende abita poleks ma profikorvpalluriks saanud.
Kas teil lapsepõlves olid NBA-s oma kumiirid?
Mitte võib-olla lapsepõlves, vaid noorukieas olin vaimustuses Stephon Marbury esitustest Knicksi särgis ja proovisin midagi sellist korrata. Veel meeldis John Stockton. Tema sarnane tahtnuksin tõesti olla.
Tähendab, Euroopa stiil sobib teile kahekordselt!
Olen nõus. Siin on kõik seotud taipamise kiiruse, mitte liikumiskiirusega. Iona kolledž, kelle rivistuses mängisin, eelistas kiiret korvpalli, aga NBA tempo oli veel hullem. Euroopas on peamine taibata, millisel hetkel alustada läbimurret, millises olukorras „tõmmata pidurit“, millal visata peale ja nii edasi. Ja see mulle just meeldib.
Olete ka aktiivne sotsiaalvõrgustike kasutaja. Ühel fotol poseerite Moskvas Vassili Blažennõi katedraali ees. Kas teile meeldis Moskvas?
Lihtsalt vapustav linn! Tõsi, veidi rikkus meeleolu, et ilm oli erakordselt külm (Kalev mängis CSKA-ga Moskvas 5. jaanuaril – toim.), mistõttu jalutuskäik linnas jäi planeeritust lühemaks. Kuid ma ei saanud jätta kasutamata võimalust linna ilu nautida.