Pärnu võitis võõrsil Rakvere Tarvast ja asus veerandfinaalseeriat juhtima

Rakvere Tarva ameeriklane David Haughton veerandfinaalseeria esimses mängus palli pealt surumas. Foto: Meelis Meilbaum

Eesti korvpalli meistriliiga veerandfinaalsaarias Rakvere Tarva ja Pärnu vahel toimus täna Rakveres kolmas mäng, mille võitis 90:80 Pärnu meeskond. Võitjate parimana viskas Rannar Raap 19 punkti, Tarva suurim skoorija oli 18 silmaga Brandis Raley-Ross, Reinar Hallik lisas 17 punkti.

Seeriat juhtib nüüd 2:1 Pärnu.

Mängu käik:

Tere õhtust! Eesti korvpalli meistriliiga veerandfinaali kolmas heitlus Rakvere Tarva ja Pärnu vahel on algamas 15 minuti pärast.

Algkoosseisud: Tarvas: Jan Špan, Mario Paiste, Brandis Raley-Ross, Reinar Hallik, David Haughton. Pärnu: Sandis Silavs, Silver Leppik, Janis Vahter, Renato Lindmets, Nemanja Miljkovic

0:0

Mäng käib!

2:2

Mängu esimese korvi viskab paari meetri pealt Haughton, aga Lindmets vastab pealtpanekuga.

3:2

Rakvere saab täna kasutada taas Juris Umbraškot, kes eelmise kohtumise perekondlikel põhjustel vahele jättis.

9:6

Hallik viib Tarva kolme punktiga juhtima.

9:7

Pärnu võtab neljaminutise mängu järel aja maha.

10:14

Pingilt tulnud Pärnu noormängija Robert Valge tabab kolmese ja nüüd on väikese initsiatiivi haaranud Pärnu.

12:23

Rannar Raap suurendab kolmesest Pärnu edu. Esimese veerandi lõpuni 59 sekundit.

13:25

Esimene veerandaeg läbi. Pärnu on sarnaselt varasemate kohtumistega sisse saanud vähemalt kümnepunktilise edu.

17:29

Robert Valgelt Pärnule veel üks korv. Samal ajal läheb Tarva liider Raley-Ross longates pingile, ent naaseb kohe.

25:30

Robert Peterson tabab Tarva kauni rünnaku lõpetuseks kaugviske ja Pärnu võtab minutilise vaheaja. Poolaja lõpuni 5.34.

27:35

Tarva meestest on kolme veaga David Haughton, Juris Umbraško ja Robert Peterson.

27:38

Robert Valgelt veel üks kolmene! Poolajani veidi üle kolme minuti.

30:39

Haughton võtab juba enda neljanda vea.

35:39

Raley-Ross murrab ilusti korvi alla ja toob Tarva taas lähemale. Poolajani alla kahe minuti.

39:44

Esimene poolaeg läbi. Pärnu resultatiivseim on 8 punktiga Valge, Tarval 13 punktiga Raley-Ross.

39:44

Teine poolaeg on kohe algamas!

41:49

Sandis Silavs ja Juris Umbraško vahetavad korve.

43:53

Janis Vahter suurendab Pärnu edu. Kolmanda veerandaja lõpuni 6.53.

53:59

Hallikult kolmene, aga Pärnu jätkuvalt ees.

59:62

Pärnul tabab kolmese Renato Lindmets, kes üldiselt viskab kaugelt peale harva. Kolmanda perioodi lõpuni 2 minutit.

60:69

Silavs tabab kolmanda veerandaja viimasel sekundil kolmese ja Pärnul taas vahe sees.

63:73

Hallik paneb korvi alt kolm korda mööda, aga Mihkel Kirves Pärnu poolt ei eksi. Kohe teeb ta aga oma viienda vea ja on mängust väljas.

66:76

Pärnult taas ilus kombinatsioon ja Lindmets surub palli korvi. Tarvas on 7 minutit enne mängu lõppu raskes seisus.

71:83

Hallik tabab koos veaga ja Pärnu võtab 4.28 enne mängu lõppu ja Halliku vabaviset aja maha