Eesti jalgpallikoondis kaotas Belgiale 2:3

Andres Oper
Andres Oper Foto: Artur Sadovski

Eesti jalgpallikoondis alustab täna 2009. aasta MMi valikmänge, kohtudes võõrsil Belgia koondisega.

Algkoosseisud:

Belgia: Stijn Stijen - Timmy Simons, Vincente Kompany, Daniel van Buyten, Thomas Vermaelen -  Stefen Defour, Jan Verthongen, Marouane Fellani, Axel Witsel - Wesley Sonck, Kevin Mirallas.

Eesti: Pavel Londak - Raio Piiroja, Dmitri Kruglov, Alo Bärengrub, Enar Jääger - Ragnar Klavan, Joel Lindpere, Tarmo Kink, Aleksandr Dmitrijev - Andres Oper, Sergei Zenjov.

Liege'is toimuv mäng algab Eesti aja järgi kell 21.45.

Postimees.ee toob mängu käigu operatiivselt lugejateni.

2. minut: Mõlemad võistkonnad alustavad kiire tempoga. Eestlased võitlevad kenasti keskväljal ja lülituvad kiiresti rünnakule.

3. minut: Eestlastel hea võimalus, kuid Kink eksib löögil.

5. minut: Belglaste karistuslöök, kuid Eesti kaitsjad lõid palli karistusalast kindlalt minema.

Pealtvaatajaid pole just palju tulnud mängu vaatama. Enamik triibüüne haigutavad tühjuses.

9. minut: Võrdne mäng keskväljal, belglased on aktiivsem pool.

11. minut: Eestlased avaldavad aktiivset survet, võites tihti kahevõitlusi.

12. minut: Wesley Sonck lööb karistusala lähistelt peale, kuid Londak teeb suurepärase tõrje ja päästab Eesti kaotusseisu jäämisest. Soncki löögikiiruseks mõõdeti 93 km/h. Belgia on lisanud veelgi tempot.

15. minut: Verthongen lööb peale. Londak püüab ebakindlalt, kuid kaitsja lööb lahtise palli klaariks.

17. minuti: Belglaste ründajad demonstreerivad head tehnikat, kuid väga ohtlike olukordadeni seni pole jõudnud.

21. minut: Belglaste karistuslöök ebaõnnestub ja Londak püüab kindlalt.

23. minut: Belglastel kaks head võimalust, kuid meie õnneks ei ole vastaste ründajad kõige täpsemad.

26. minut: Eestlased teenisid oma esimese nurgalöögi. Bärengrub saab hästi peaga löögile, kuid kahjuks napilt üle värava. Eestlaste esimene tõeliselt ohtlik olukord.

27. minut: Belglaste neljas nurgalöök, kuid Londak tõrjub ilusti rusikaga.

28. minut: Zenjov näitab head tehnikat. Kahjuks pealelöök ebaõnnestub

31. minut: Eestlased mängivad kaitses kindlalt ilma paanitsemata, lubades harva vastaste ründajatel pallini jõuda.

33. minut: Fellani lööb ohtlikult peal, kuid napilt väravast mööda.

35. minut: Oper saab kiirele vasturünnakule, kuid eksib sööduga. Väravaid pole endiselt löödud, kuid Belgia on selgelt aktiivsem pool.

37. minut: Zenjov näitab rünnakul kiirust ja teenib Eestile teise nurgalöögi, millest kahjuks tulu ei tõuse.

39. minut: Belglased annavad terava söödu värava ette, mille Wesley Sonck ka 1:0 eduseisuks vormistab. Eestlased jäävad kahjuks ennem poolaja lõppu üheväravalisse kaotusseisu.

42. minut: Sonckil avaneb samasugune võimalus, kui esimese värava puhul, kuid meie õnneks eksib mees lähipositsioonilt.

44. minut: Jäägri eksimus oleks eestlastele kalliks maksma läinud, kuid mees ise õnneks parandab oma kaitsepraagi. Andrei Stepanov tuleb vahetusest mängu ja vahetab välja kapten Raio Piiroja.

Eestlased on kaotusseisu jäämisest omad järeldused teinud ja sekkuvad aktiivsemalt rünnakusse. Zenjovil hea võimalus vastaste värava all, kuid Belgia kaitse on tasemel.

Poolaeg on lõppenud. Belgia juhib 1:0

46. minut: Teine poolaeg on alanud, kuid rahvusvaheline telepilt on kadunud. Belglased jätkavad sealt, kus esimene poolaeg pooleli jäi ehk siis rünnates.

49. minut: Belglased suruvad endiselt oma mängu peale ja eestlased passivad salakavalalt vasturünnakuvõimalusi.

52. minut: Teine poolaeg on vigaderohkem, kui esimene. Siiski pole ühtegi kollast kaarti seni näidatud.

57. minut: VÄRAV EESTILE. Joel Lindpere hea eeltöö ja suurepärane sööt Klavanilt Zenjovile, kes lõi oma koondisekarjääri esimese värava seades tabloole viiginumbrid 1:1. Suurepärane sooritus Eesti jalgpallikoondiselt.

60. minut: Belgia avaldab tugevat survet, kuid Londak on väravas kindel.

63. minut: Väljakul valitseb kerge paanika. Mõlemad võistkonnad on kaotanud täielikult söödutäpsuse. Belglased aga proovivad iga hinna eest Eesti karistusalasse tungida. Eesti kaitsjad on aga ülesannete kõrgusel.

67. minut: Staadioni kohal on alanud vihmasadu, mis pärsib kindlasti tehniliste belglaste rünnakuvõimalusi.

69. minut: Belglased teenisin ohtliku karistlöögi paremast äärest, kuid tsenderdus läks pikaks ning mitte midagi ohtlikku sellest ei sündinud.

71. minut: Belglased tõid sisse oma kuulsa rahvuskaaslase nimekaimu Van Damme, kes peaks tooma teravust ründetegevusse.

72. minut: Operilt geniaalne sööt Lindperele, kuid väravavaht tõrjub eestlase pealelöögi. Sonckil omakorda hea võimalus belglased juhtima viia, kuid sooritatud löök läks napilt väravast mööda.

74. minut: Londak tõrjub belglaste lähilöögi. Eestlaste ridades on valitsemas kerge peataolek.

75. minut: Belgia läheb 2:1 juhtima. Väravalööja on Defour.

77. minut: Tarmo Kink lahukub väljakult ja teda asendab Sander Puri.

79. minut: Belglastel jällegi 1-1 olukord, kuid Londak tõrjub jalaga.

80. minut: Sonck lööb oma teise värava ja viib Belgia 3:1 juhtima. Eestlastel on selg vastu seina.

83. minut: Belgial on ridamisi võimalusi, mille krooniks on ka 4:1. Kordusest võib arvata, et tegu võis olla suluseisuga. Stepanov on saanud vigastada ja viiakse kanderaamiga väljakult ära. Kohtunik aga ei loe väravat ja seis on endiselt 3:1. Ilmselt ei saa praegu isegi väljakumängijad aru, mis seis on. Igatahes ETV jalgpallispetsialistid on seisu suhtes kahtleval seisukohal.

87. minut: Seis on 3:1 belglaste kasuks. Võib-olla on asi sadama hakanud vihmas, kui eestlased ei saa üldse rünnakute alustamisega hakkama.

89. minut: Sander Puri sai esimese kollase kaarti mängus. Väljakul toimuv on muutunud väga jõuliseks ja kohati isegi robustseks. Mänguajale on lisatud kolm minutit.

92. minut: VÄRAV. Oper lõi head ründajaklassi näidates Eesti teise värava ja seis on 2:3. Kas eestlased suudavad tuua kastanid tulest välja?

Mäng on lõppenud. Belgia suutis võita 3:2, kuid müts maha eestlaste ees, kes võitlesid võõral väljakul tublisti lõpuni.