Vinge video: vaata, kuidas valmis Simple Session 2015 võistluspark

Simple Sessioni treeningpäev.

FOTO: Marko Mäestjärv

Sel laupäeval ja pühapäeval, 18.-19. aprillil toimub Tondiraba jäähallis Euroopa üks suurimaid ning maailmakuulus BMX- ja rulavõistlus Simple Session. Võistluse tarvis ehitati Tondiraba halli 6 päevaga 2000 ruutmeetril laiuv skatepark, mille ehitamisest on võimalik vaadata ka videot.

Hetkel on käimas võistlejate teine treeningpäev. Võistlused toimuvad homme ja ülehomme: laupäeval kvalifikatsioonid ning pühapäeval finaalid.

Tänavu juba 15. sünnipäeva tähistaval võistlusel osaleb 175 võistlejat 34st riigist. Teiste seas saabuvad Tallinna võistlema sellised BMXi maailmanimed nagu Simple Sessioni neljakordne võitja Drew Bezanson (CAN), Kevin Peraza (MEX), Gary Young (USA) ning esmakordselt ka üks naisrattur, Camila Harambour Tšiilist, kes on Simple Sessionil 2012. ja 2013. aastal toimunud tüdrukute trikirattavõistluse Sister Session võitja.

Rulasõidus lähevad enam kui 70 sõitja seas platsile ka eelmise aasta võitja Greg Lutzka (USA), eelmise aasta parima triki meister Max Kruglov (RUS), prantsuse imelaps Aurelien Giraud, Simple Session 2010 võitja Adrien Bulard (FRA), Nassim Guammaz (NED) jpt uued ja andekad ning juba nimekad ja end suurvõistlustel tõestanud rulatajad.

Eestit esindavad võistlusel end Tallinna, Tartu ja Pärnu kvalifikatsioonvõistlustel tõestanud kohalikud sõitjad. BMX-ratastel lähevad maailma tippudega vastamisi Taavi Tarmas, Talis Viirpalu, Arto Arukuusk, Andres Lainevool, Joosep Nilk, Rain Randväli, Rasmus Paimre ja Erik Orgo. Rulasõidus võistlevad Kristjan Prik, Rain Lindemann, Nils-Eerik Vesberg, Tim Prozorov, Raul Urberg, Jarmo Kangro, Romario Siimer, Aleksandr Tubin, Toomas Seppänen ja Kristo Õismets.

Pühapäevastest finaalidest teeb eksklusiivselt suurejoonelise ja põneva kommenteeritud teleülekande RedBull.TV, mis on jälgitav ka Simple Sessioni kodulehel www.session.ee. Juba kahe kuu pärast jõuavad Simple Session 15 võistlused Red Bull Signature Series ekstreemspordisaadete sarjas USA juhtiva telekanali NBC Sports eetrisse, mis levib 78 miljonis kodus üle riigi. Tunnipikkune on ekraanil 14. juunil ning on pühendatud täielikult Simple Sessionile, tutvustades võistluste taustal muuhulgas ka Eestit.

Tagasi üles