Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >
Postimees 160 Juubeli puhul loe seda lugu tasuta!

Sõudjad said kaitseväega kokkuleppele

KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje
Eesti paarisaeruline neljapaat koosseisus Kaspar Taimsoo (vasakult), Tõnu Endrekson, Sten-Erik Anderson ja Allar Raja. | FOTO: Fred Killing

Mai alguses on kavas Eesti kaitseväe ajaloo suurim õppus Siil ning sellest võtavad osa ka Eesti koondise kaitseväelastest sõudjad Kaspar Taimsoo, Tõnu Endrekson, Andrei Jämsä ja Joosep Laos. 8.–10. maini on Bledis kavas juba hooaja esimene MK-etapp ning lisaks jagatakse tänavusel MMil Rio olümpiapileteid. Kõike seda arvestades jõuti kokkuleppele, et sõudjad osalevad õppusel vaid kaks päeva.

«Saime ilusasti kokkuleppele. Võib öelda, et lambad on terved ja hundid söönud. Meile tuldi vastu ja saadi inimlikult aru, et oleme tänavuse ja järgmise hooaja nimel väga palju harjutanud,» rääkis Eesti koondise peatreener Matti Killing. «Saime kokkuleppele, et neid kasutatakse võimalikult vähe. Vahele jääb ainult kaks trennipäeva.»

Koondislased osalevad õppusel järgmise nädala esmaspäeval ja teisipäeval ning kolmapäeva varahommikul lennatakse juba MK-etapile. «Kolmapäeva lõunal saame juba võistluspaigas trenni teha,» täpsustas Killing.

Bledis asub starti kolm Eesti paatkonda. Neljase moodustavad teatavasti Allar Raja, Sten-Erik Anderson, Endrekson ja Taimsoo. Meie esikaheses istuvad Jämsä ja Kaur Kuslap ning teises kahepaadis Laos ja Geir Suursild. Seega on igast paatkonnast pooled mehed vahepeal kaks päeva trennidest eemal. «Tegime plaane natuke ringi, kuid arvan, et siinkohal tuleb lihtsalt positiivseid aspekte leida,» lisas peatreener ning märkis, et vahepealsest haigusest on ka Kuslap hästi välja tulnud. «Tervis on tal väga hea. Elu näitab, et sellised asjad tulevad ligi, kui vorm on väga hea.»

Killingu sõnul tuleb nüüd Bledis kohaneda ka tavapärasest veidi teistsuguse võistlusprogrammiga. «Reedel on kavas rahvusvaheline regatt ning veele tullakse hommikul ja õhtul. Nende põhjal pannakse paika laupäevaste sõitude koosseisud ning pühapäeval on kavas finaalid,» täpsustas Killing. «Kui varasemalt oli nädalavahetuse peale sõltuvalt enda esitustest kas kolm või neli starti, siis nüüd on kindlalt neli starti. Hooaja alguses kulubki see meile ära.»

Tagasi üles