Tšehhi ja Rootsi pakkusid MMi avapäeva lõpetuseks vägeva põneviku

Tšehhis alanud jäähoki MMil lõpetas avapäeva Tšehhi ja Rootsi kohtumine, mis kujunes suurepäraseks põnevuslahinguks. Võitja selgus alles karistusvisete abiga ning kodupubliku kurvastuseks jäid seal peale rootslased.

Rootsi asus seitsme ja poole minuti järel juba 2:0 juhtima, kui täpsed olid Joel Lundqvist ja arvulise ülekaalu realiseerinud Staffan Kronwall. Kuus minutit hiljem viskas aga tšehhide elav legend Jaromir Jagr arvulisest ülekaalust ühe värava tagasi.

Teisel kolmandikul sündis vaid üks värav, kui Victor Rask viis Rootsi 3:1 ette. Tõeliseks tulevärgiks läks aga viimasel kolmandikul, mida oli mängitud vaid kolm minutit, kui Tomas Hertl realiseeris arvulise ülekaalu. Kuid poolteist minutit hiljem viskas Joakim Lindström 4:2.

Tšehhide marulise lõpuspurdi algatas Dominik Simon, vähem kui minut hiljem Roman Cervenka viigistas ning kolm minutit enne normaalaja lõppu viis Martin Zatovic väljakuperemehed esimest korda juhtima. Viimane sõna jäi siiski rootslastele, kui Petr Koukal teenis kaheminutilise karistuse, Rootsi vahetas väravavahi Jhonas Enrothi väljakumängija vastu ja 53 sekundit enne lõpusireeni saatis Mattias Sjögren Lindströmi ebaõnnestunud pealeviske väravasse.

Lisaaja alguses sai Rootsi veel pikalt mängida arvulises ülekaalus, kuid väravaid ei sündinud ja võitja selgus karistusvisete seerias. Rootslaste poolel olid täpsed Elias Lindholm ja Oliver Ekman Larsson, Jacob Josefsoni viske tõrjus aga tšehhide väravavaht Alexander Salak. Tšehhide poolel realiseeris karistusviske meeskonna kapten Jakub Voracek, kuid Jakub Klepise ja viimase viskaja Vladimir Sobotka üritused tõrjus Rootsi väravas seisnud Enroth.

Tšehhi - Rootsi 5:5 (1:2, 0:1, 4:1, 0:0), karistusvisked 1:2

Väravad: 3.23 Joel Lundqvist 0:1, 7.30 aü Staffan Kronwall 0:2, 13.28 aü Jaromir Jagr 1:2, 34.34 Victor Rask 1:3, 42.52 aü Tomas Hertl 2:3, 44.08 Joakim Lindström 2:4, 51.34 Dominik Simon 3:4, 52.31 Roman Cervenka 4:4, 56.53 Martin Zatovic 5:4, 59.07 aü Mattias Sjögren 5:5.

Karistusvisked: Lindholm - sisse (0:1), Klepis - Enroth tõrjus, Josefson - Salak tõrjus, Voracek - sisse (1:1), Ekman Larsson - sisse (1:2), Sobotka - Enroth tõrjus

Venemaa võttis MMi avamängus Norra vastu rutiinse võidu. FOTO: Scanpix
Venemaa võttis MMi avamängus Norra vastu rutiinse võidu. FOTO: Scanpix Foto: LASZLO BALOGH/REUTERS

Venemaa oli oodatult parem Norrast

B-grupis alistas Venemaa kindlalt 6:2 Norra. Kõik tehti selgeks juba avakolmandikuga, mis võideti 4:0, seejuures 2: edu sai Venemaa kätte kolme minuti ja kümne sekundiga. Skoori avas Vadim Šipatšov ja edu kasvatas Artjom Anissimov, mõlemale väravale andis söödu Ilja Kovaltšuk. Danis Zaripovi ja Viktor Tihhonovi tabamused lubasid venelastel veel kergemini hingata, kuid teisel kolmandikul tõi mängu elevust kaks väravat visanud norralane Patrick Thoresen.

Venemaa sai väikesest ehmatusest siiski kiirelt üle ning Maksim Tšudinovi ja Artemi Panarini väravad taastasid nende neljaväravalise eduseisu. Viimasel kolmandikul enam väravaid ei visatud.

Venemaa - Norra 6:2 (4:0, 2:2, 0:0)

Väravad: 2.51 aü Vadim Šipatšov 1:0, 3.10 Artjom Anissimov 2:0, 15.14 Danis Zaripov 3:0, 16.53 Viktor Tihhonov 4:0, 20.25 Patrick Thoresen 4:1, 26.50 Patrick Thoresen 4:2, 29.08 Maksim Tšudinov 5:2, 34.10 Artemi Panarin 6:2